Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Wrzesień 30, 2018, 11:57

30 września 2018

26 Niedziela Zwykła

• W środę 3 października na Mszy św. o godzinie 18.00 J. E. Kazimierz kardynał Nycz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam nie tylko rodziny osób, które przyjmują bierzmowanie, ale wszystkich parafian do modlitwy za młodzież razem z naszym Arcypasterzem.
  • W październiku nabożeństwa Różańcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15; w soboty po Mszy świętej o godzinie 18.00; w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12.00. Przez cały październik w dni powszednie odprawiane są codziennie dwie Msze święte – rano w kaplicy u sióstr (tak jak zwykle od poniedziałku do piątku o 7.00, a w sobotę o 7.30) i druga Msza święta w kościele o godzinie 18.00.
  • Zapraszam dzieci na spotkania koła Misyjnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 14.30 – po lekcjach w szkole, w sali na plebanii. Grupę tę prowadzić będzie siostra Katarzyna – katechetka.
  • Zapraszamy młodzież od siódmej klasy wzwyż na spotkania grupy oazowej, które odbywają się w piątki o godzinie 19-ej w sali parafialnej na plebanii.
  • Zapraszam dzieci i młodzież do ofiarowania Matce Bożej ŻYWEJ KORONY. W kościele wystawiona jest pusta korona. Na tej koronie będziemy przyklejać małe kolorowe karteczki w kształcie szlachetnych kamieni, które trzeba samemu zrobić, wyciąć:

Czerwony – uczynek miłości bliźniego,

Żółty – wyrzeczenie,

Niebieski – modlitwa w jakiejś intencji,

Zielony – posłuszeństwo,

Fioletowy – przebaczenie, przeproszenie.

Jeśli jakiegoś dnia zdobędziesz jeden lub więcej klejnotów do korony Matki Bożej, to następnego dnia podczas nabożeństwa różańcowego lub w niedzielę po Mszy świętej możesz je przykleić. Wyjaśnione jest to dokładnie w małym pisemku dla dzieci, które zostało wydrukowane na październik. Pisemko to nosi tytuł FILUŚ. Można je wziąć bezpłatnie ze stolika z prasą. Jest tam również opowiadanie dla dzieci i zadanie o jednej z części Różańca. W przyszłości jeśli redagowalibyśmy okolicznościowy numer FIUSIA, zapraszam osoby, które chciałyby redagować i formatować to pisemko.

• W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 1 października, św. Teresy od Dzieciatka Jezus; w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
  • W tym tygodni przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie przed Różańcem od godziny 16.30.
  • W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Z racji nabożeństw różańcowych Msza św. rano o 7.30 będzie odprawiona bez Różańca w kaplicy u sióstr.
  • Parafia organizuje 20 października (w sobotę) pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 60 złoty. Zapisy w zakrystii.
  • Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  • Na stornie internetowej umieszczona jest nowa katecheza dla dorosłych dotycząca życia duchowego: Rady dotyczące rozwoju życia duchowego ujęte w krótkich punktach. Zapraszam do lektury. Katechezy takie będę starał się umieszczać co miesiąc.
  • Od 6 do 13 października ksiądz Proboszcz jest z Misja św. Teresy na pielgrzymce do La Salette we Francji. Msze święte i nabożeństwa będą prowadzić w tym czasie inni kapłani.

Poniedziałek       1  X

+ Henryka Rylskiego w 3 rocz. śm.

Wtorek               25 X

Środa                  3  X