Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Sobota, Październik 6, 2018, 22:27

7 października 2018

27 Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15; w soboty po Mszy świętej o godzinie 18.00; w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12.00. W najbliższy wtorek Różaniec prowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
  2. Zachęcam dzieci i młodzież do pracy duchowej przez ofiarowanie Maryi klejnotów na Jej koronę. Szczegółowa informacja znajduje się w pisemku FILUŚ, które wyłożone jest na stoliku z prasą.
  3. W sobotę 13 października odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie przy kapliczce o godzinie 20:00.
  4. Dnia 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Tego dnia po mszy świętej o godzinie 9:30 odbędzie się krótki koncert w wykonaniu scholi parafialnej. Zachęcamy do pozostania w świątyni.
  5. Od 13 października zmienia się godzina prób scholi parafialnej. Zapraszamy chętne do śpiewania osoby w sobotę na godzinę 10:00 do salki przy plebanii.
  6. Zapraszam dzieci na spotkania koła Misyjnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 14.45 – po lekcjach w szkole, w sali na plebanii. Grupę tę prowadzi siostra Katarzyna – katechetka.
  7. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dodatkiem do Gościa Niedzielnego jest płyta DVD z filmem pod tytułem „Sprawa Chrystusa”. W zakrystii jest do odebrania październikowy numer Różańca.

Poniedziałek       8  X

O błogosławieństwo Boże i umocnienie wiary dla Marii Osmoła w 18 rocznicę urodzin.

Wtorek               9 X

+ Mariannę Lenart w 1 rocz. śm.

O błogosławieństwo Boże dla Michała i całej rodziny.

Środa                  10  X

+ Krzysztofa Buza w 17 rocz. śm.

Za parafian

Czwartek            11 X

Za parafian

Piątek                  12  X

Sobota                13  X

+ Annę i Seweryna Opłockich i Marię Szymańską

XXVIII Niedziela  Zwykła
14 X

O bł. Boże dla Leona w 5 rocz. urodzin

O bł. Boże dla Anieli Osmoła i o umocnienie wiary w 16 rocz. urodzin.

+ Józefa i Małgorzatę oraz Mariana Brzeskich