Niedziela, Lipiec 26, 2020, 22:48

XVII Niedziela zwykła

26 lipca 2020 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: (1) Hubert Kosiński, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Wryk panna z parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie – zapowiedź pierwsza. (2) Grzegorz Leśniak kawaler z parafii św. Izydora w Markach i Magdalena Kołsut panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy zaręczonymi powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych ma miejsce obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godzinie 7.30 zostanie odprawiona w kościele, po Mszy św. odmówimy Różaniec. W tym dniu obchodzimy rocznicę wybuch Powstania Warszawskiego.
  4. W sobotę nie będzie Mszy o godzinie 18.00; o 15.00 będzie Msza św. ślubna.
  5. 2 sierpnia, we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, można odpust zupełny kar za grzechy. Aby uzyskać odpust zupełny należy: pobożnie nawiedzić kościół franciszkański lub parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej (być w stanie łaski uświęcającej), przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  6. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka.

Poniedziałek       27 VII

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla s. Anny Karandys z racji imienin

Wtorek                28 VII

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Matki Prowincjalnej s. Anny z racji imienin