Sobota, Luty 17, 2024, 23:13

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.

2. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątek o godzinie 17.15, a po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Msza święta. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00.

3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 10 do 13 marca, od czwartej niedzieli Wielkiego Postu.

4. Przez cały Wielki Post wystawiona jest w kościele puszka z napisem „Jałmużna Postna”. Do puszki tej wolno wrzucać tylko pieniądze „wyposzczone” –  jeśli np. dziecko odmówi sobie zjedzenia batonika czekoladowego, który kosztuje 2 zł, to może wrzucić do puszki 2 zł. Jeśli jakaś osoba dorosła będzie pościć w piątek o chlebie i wodzie, to może wrzucić do puszki tyle pieniędzy ile mniej więcej wydałaby na jedzenie. Także mogą tam wrzucić ofiarę osoby walczące z nałogiem palenia papierosów. Te „wyposzczone” pieniądze będą przekazane na potrzeby warszawskiej Caritas.

5. W Wielkim Poście w kruchcie wystawiona jest księga trzeźwościowa, w której można wpisywać swoje postanowienia dotyczące walki z nałogami.

6. W poniedziałek zapraszam na spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II – o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie na plebani.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

19  lutego

W intencji Mariusza – z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w dniu urodzin.

20  lutego

+ Alinę Zabel intencja po pogrzebie

21  lutego

+ Karolinę Pączek w 5 rocz. śmierci i Władysława Pączek w 12 rocz. śmierci