Niedziela, Marzec 17, 2024, 08:55

17 marca 2024 r.

1. Od dziś, od V Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłonięte są krzyże i obrazy. W ten sposób kościół uświadamia nam, że źródłem kultu religijnego jest tajemnica paschalna, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, do której przeżywania się zbliżamy.

2. W poniedziałek zapraszam na spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II – o godz. 18.00 Msza św. i po Mszy św. spotkanie w Sali na plebanii.

3. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. W piątek odprawimy Drogę Krzyżówą poza świątynią – ulicą Przemysłową. Gromadzimy się o godz. 19.00 na pętli autobusowej. Zapraszam wszystkich do udziału, proszę o zorganizowanie służby liturgicznej.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa – czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie nie na początku każdej Mszy świętej. Jak co roku p. Ania, która troszczy się o kościół, będzie rozprowadzać palemki.

6. Wczoraj na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęła się nowenna w intencji naszej Ojczyzny. Szczegółowe informacje są zamieszczone na naszej stronie internetowej. Proszę Parafian o indywidualne włączenie się do tej modlitwy. Można także po prostu odmówić codziennie dziesiątek Różańca. Wspólnie pomodlimy się za  Ojczyzny ofiarując w tej intencji piątkową Drogę Krzyżową.

7. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego.

18  marca

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr i prowadzonych dzieł apostolskich.

+ za dusze w czyśćcu cierpiące

19  marca

O Boże błogosławieństwo dla członków Róży Różańcowej Modlitwy Rodziców za Dzieci pod wezwaniem św. Józefa i o potrzebne łaski dla ich rodzin

20  marca