Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 
 

 

 

Sobota, Marzec 23, 2024, 22:09

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

24 marca 2024 r.

 

  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz Opłocki kawaler z parafii tutejszej i Justyna Pasternak panna z Wesołej, parafia wojskowa – zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do tego ślubu powinien to zgłosić w kancelarii parafialnej.

  2. Dziś w Niedzielę Palmową, Niedzielę Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Święta Paschalne – męki i zmartwychwstania Pańskiego stanowią centrum całego roku liturgicznego Kościoła, centrum naszej wiary.

  3. W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza Wieczerzy Pańskiej. Po tej Mszy odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy – jest to liturgiczny znak uwięzienia Pana Jezusa.

  4. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, zgodnie ze starożytną tradycją, Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z czterech części: Liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek od godziny 9.00 kościół będzie otwarty przez cały dzień. Od 9.00 do 18.00 Pana Jezusa w Ciemnicy będą adorować wspólnoty Różańcowe: Żywy Różaniec i wspólnoty Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci – koordynuje p. Kaja. Zapraszam wszystkich Parafian do modlitwy w intencji rodzin. Po Liturgii Męki Pańskiej kościół również będzie otwarty całą noc. Od godziny 22.00 do 6.00 rano Chrystusa w Grobie Pańskim będą adorować Rycerze św. Jana Pawła II – zapraszamy także inne osoby do modlitwy. W Wielki Piątek od godziny 17.00 do 17.45 będzie jeszcze możliwość spowiedzi.

  5. W Wielką Sobotę odbędzie się święcenie pokarmów przed kościołem od godziny 9.00 do 14.00; o godzinie 12.00 – pokarmy będą święcone w Urszulinie. Nie będzie przerwy w świeceniu pokarmów przy kościele, ponieważ będzie pomagał ks. Dariusz Buksik salezjanin, który też będzie spowiadał od godziny 10.00 do 11.00. Wigilia Paschalna – matka wszystkich Mszy świętych rozpocznie się o godzinie 19.00. Tego dnia proszę o adorację przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 19.00 grupy parafialne: Harcerze JP2, Misja św. Teresy i schola – zapisy prowadzi p. Małgorzata nasza organistka. W Wielka Sobotę nasi harcerze będą stać z wodą święconą – składając ofiarę możemy ich wspomóc w organizacji obozu letniego.

  6. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie się o godzinie 6.00. Następne Msze święte będą o godzinie 9.30  i 12.00. Zaraz po Rezurekcji zapraszam Radę Parafialną na plebanię na śniadanie wielkanocne – krótkie tak, aby później uczestniczyli w nim w swoich rodzinach.

  7. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z pieniędzy tych nie tylko strojony jest Grób i Ciemnica, ale - na ile wystarczy - również kupowane są kwiaty do strojenia ołtarza w ciągu roku. Osoby, które chciałyby jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty przed Wielkanocą, a także i później – w ciągu roku, mogą to uczynić w zakrystii.

  8. Na stoliku jest prasa katolicka.

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

PONIEDZIAŁEK

25  marca

7.00

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

 

 

WTOREK
  26  marca

7.00

Za Parafian

18.00

+ Edmunda Morawskiego w 13 rocz. śmierci

ŚRODA

27  marca

7.00

 

18.00

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marysi

Wielki Czwartek
28   marca

 

 

18.00

O Boże błogosławieństwo, świętość życia i zdrowie dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej Parafii

Wielki Piątek 
29   marca

 

 

18.00

Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 
30  marca

 

 

19.00

Wigilia Paschalna

Intencja Mszy świętej: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Bruna i Bernarda w 8 rocz. urodzin

Niedziela Wielkanocna
31   marca

6.00

Za Parafian

9.30

+ Anielę, Wita i Władysława Chlewickich oraz Helenę, Andrzeja, Kazimierę i Stefana Pomianowskich

12.00

+ Krystynę Nowak w rocz. śmierci

Poniedziałek Wielkanocny
1   kwietnia

7.30

+ Ryszarda i Wiesławę Zawiślak

9.30

+ Krystynę i Romana Flak, Irenę i Wacława Grochowskich oraz Helenę i Czesława Kryńskich

12.00

+ Halinę i Mieczysława Pączek i Wiesława Zalesińskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage