Niedziela, Marzec 31, 2024, 19:50

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1 kwietnia 2024 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz Opłocki kawaler z parafii tutejszej i Justyna Pasternak panna z Wesołej, parafia wojskowa – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do tego ślubu powinien to zgłosić w kancelarii parafialnej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Zapraszam szczególnie wszystkie osoby, które modlą się za kapłanów w Misji św. Tereski.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwości spowiedzi.

4. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. rano o 7.30 w kaplicy u Sióstr odmówimy Różaniec.

5. W przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszam do kościoła na modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego.

6. Dziękuję wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i teren kościelny do Wielkanocy, stroiły ciemnicę i grób Pański; dziękuję paniom Ani, Małgorzacie, Beacie i Kindze, p. Robertowi, Rycerzom św. Jana Pawła II, harcerkom i harcerzom. Dziękuję służbie liturgicznej i scholii za oprawę liturgiczna uroczystości.

7. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na potrzeby kościoła.

8. Na pomoc dla biednych za pośrednictwem Caritas przekazaliśmy z jałmużny postnej 1910 zł – więcej niż w zeszłym roku.

9. Na stoliku jest prasa katolicka; w zakrystii jest miesięcznik Różaniec na kwiecień.

2  kwietnia

+ za zmarłe Siostry, rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu

+ Bogumiłę Polit w 1 rocz. śmierci

3  kwietnia