Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Poniedziałek, Listopad 19, 2018, 09:11

18 listopada 2018

33 Niedziela Zwykła

1. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. Zapraszam dzieci i młodzież na spotkania organizowane w parafii. Grupa dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus, misji modlitwy za kapłanów, spotyka się w poniedziałki o godzinie 14.45 w sali na plebanii. Grupę tę prowadzi siostra Katarzyna – katechetka. Natomiast spotkania młodzieży Ruchu Światło-Życie odbywają się w piątki o godzinie 19.00. Próby scholi parafialnej odbywają się w sobotę o godzinie 10.00 w sali przy plebanii.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.30 zapraszam na spotkanie służbę liturgiczną ołtarza – ministrantów, lektorów i szafarzy.
  4.  W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania NMP, w czwartek św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, w sobotę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny. W Niedzieli znaleźć można m.in. obszerną relację z obchodów święta Niepodległości. Natomiast w Gościu Niedzielnym znajduje się obszerny dodatek historyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także artykuł o nowym błogosławionym Michale Giedroyciu.

Poniedziałek       19  XI

Za parafian