Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Ze względu na sytuację i sporą ilość koniecznych komunikatów, wszelkie informacje i materiały związane z epidemią Koronawirusa zostały przeniesione do dedykowanej zakładki Koronawirus. W tym trudnym czasie zachęcamy również do zapoznania się z zakładką Publikacje, w której znajdą państwo katechezy ks. Proboszcza Ludwika Nowakowskiego oraz rekolekcje internetowe prowadzone przez ks. prof. Mieczysława Nowaka

Poniedziałek, Maj 18, 2020, 15:39

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

 

  1. W poniedziałek 18 maja przypada 100-lecie urodzin świętego Jana Pawła II, jednego z największych świętych Kościoła. Z tej racji dziś po Mszy św. o godzinie 9.30 zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu naszej scholii. Dziękuję szczególnie Paulinie Jakubowskiej za przygotowanie tego programu. Natomiast na Mszy św. o godzinie 12.00 razem z modlitwą za Parafian będziemy dziękować Bogu za Pontyfikat i kanonizację Papieża Polaka. 
  2. W przyszłą sobotę obchodzimy rocznicę konsekracji naszej świątyni – dziękujemy Bogu za ten dom modlitwy, w którym możemy się gromadzić.
  3. W przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych Patronki naszej Parafii. Sumę odpustową odprawi ks. Marcin Piwnicki werbistą. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem rodzin.
  4. Do końca okresu wielkanocnego w każdy piątek o godzinie 17.00 będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a także Komunii świętej.
  5. Zgodnie z zaleceniem kurii biskupiej procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy zostanie odprawiona na terenie kościelnym. Ołtarze będą przy kapliczce Matki Bożej, przy brzózkach, przy krzyżu misyjnym i naprzeciwko krzyża przy kępie drzew. Proszę o przygotowanie ołtarzy w następującym porządku: Pierwszy ołtarz Siestrzeń, drugi Rozalin, trzeci Urzut, czwarty Kostowiec i Urszulin. 
  6. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka:  Gość Niedzielny i Niedziela. W zakrystii są też miesięczniki:  Egzorcysta (nowy numer)i Różaniec.
  7. W zakrystii jest do odebrania modlitewnik dla osób, które zapisały się do Róży Różańcowej modlitwy rodziców za dzieci.  

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek          18 V

7.00

 Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr Zgromadzenia Rodziny Maryi, ich rodzin, podopiecznych, współpracowników i darczyńców Domu.

18.00

 O Boże błogosławieństwo dla ks. Janusza

Wtorek                   19 V

7.00

 

18.00

 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Czesława Frankiewicza w 80 rocznicę urodzin

Środa                      20 V

7.00

 

 

 

Czwartek                21 V

7.00

 

18.00

 

Piątek                     22 V

7.00

 

18.00

 

Sobota                    23 V

7.30

 

18.00

  + Helenę i Ludwika Pigońskich

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24 V

7.30

 + Kazimierza Lubaka w 7 rocz. śmierci

9.30

 + O Boże błogosławieństwo dla Stanisława w 90 rocz. urodzin

12.00

 Odpust ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych – suma za Parafian

 

 

 

 


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz