Sobota, Maj 28, 2022, 00:13
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
29 maja 2022 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po południu Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza Parafian na Rycerski Piknik Rodzinny. O 14.00 zostanie odprawiona w kościele Msza święta, a po Mszy będzie spotkanie na terenie Altany Ludowej. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

2. W środę 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w takim samym porządku jak majowe: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. W środę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, zapraszam szczególnie wszystkie osoby modlące się za kapłanów w Misji św. Teresy. W piątek spowiedź będzie od godziny 17.00. W sobotę Msza św. o godz. 7.30 o Niepolanym Sercu NMP zostanie odprawiona w kościele, po Mszy św. odmówimy Różaniec.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W wymiarze diecezjalnym jest to Święto Dziękczynienia – w tym roku jest to szczególne dziękczynienie za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. W niedzielę 12 czerwca w naszej parafii przed kościołem będzie możliwość oddania krwi w krwiobusie.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada 16 czerwca. Procesję będziemy organizować tradycyjnie – wychodząc poza teren kościelny. Proszę o budowanie ołtarzy wioskami: Rozalin, Siestrzeń, Urzut oraz Urszulin razem z Kostowcem. Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, będą świętować swoją Rocznicę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 i procesji Bożego Ciała.

7. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. W zakrystii jest nowy numer miesięcznika Różaniec na czerwiec.

30  maja

+ Przemysława Olczaka intencja imieninowa

31  maja

+ ks. Krzysztofa Kłosiewicza