Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Sobota, Kwiecień 27, 2019, 11:36

II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019

  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Bruno Thevenin – założyciela na świeci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus, misji modlitwy za kapłanów. Ksiądz wygłosi słowo Boże tłumaczone na język polski na Mszy św. o godzinie 9.30. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla osób modlących się w tym ruchu modlitewnym i wszystkich zainteresowanych. Jest także możliwość nabycia przed kościołem materiałów Misji św. Teresy, m.in. książeczek z opowiadaniami dla dzieci. Dzisiaj w kościele o godzinie 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa do Matki Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiona w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i w środę po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano w kaplicy Sióstr i w czwartek, piątek i w sobotę po Mszy świętej o godzinie 18.00 w kościele. W niedzielę nabożeństwo będzie w kościele po Mszy świętej o godzinie 12.00, za wyjątkiem dnia I Komunii świętej, czyli niedzieli 12 maja – wtedy odprawimy je po Mszy świętej o 9.30. Dodatkowe nabożeństwa w terenie przy kapliczkach odbędą się po uprzednim ustaleniu ze mną terminu i godziny przez osoby, które chcą je zorganizować.
  3. Pierwszego maja zapraszam ministrantów i inne osoby ze służby ołtarza na wyjazd do lasu. Mogą również jechać dziewczęta ze scholii jeśli będą chętne. W programie: zwiedzanie bunkrów koło Karczewa, gra terenowa w lesie i inne atrakcje. Zbiórka o godzinie 9.00 przy kościele. Wyjazd organizowany jest prywatnymi samochodami pod opieką rodziców jako kierowców. Zapisami koordynuje Janek Krzyżewski.  
  4. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godzinie 9.30 młodzież ze scholii parafialnej zaprasza na koncert patriotyczny.
  5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o godz. 7.30 w kościele o Niepokalanym Sercu NMP i Różaniec wynagradzający. W sobotę rozpoczynają się warsztaty pisania ikon. Początek zajęć o godzinie 10.00 w sali w domu na terenie klasztoru Sióstr (duży budynek, w którym mieści się m.in. Dom Opieki Społecznej).
  6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam też do wzięcia majowego numeru pisemka dla dzieci FILUŚ. Jest ono współredagowane przez dzieci. W zakrystii jest majowy numer miesięcznika Różaniec.
  7. Bóg zapłać za ofiary zebrane na KUL – zebrano 529 zł.    

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek 29 IV

7.00

 Za Parafian

18.00

 + Witolda Czubek

   Wtorek               30 IV

7.00

 + Bogdana Florkiewicza intencja po pogrzebie

18.00

 + Krystyną i Władysława Krajewskich, Jerzego Wyłupka

 Środa                  1 V

7.00

 + Za zmarłe Siostry, Rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu

  Czwartek              2 V 

7.00

 + Bogdana Florkiewicza int. po pogrzebie

18.00

 

  Piątek                   3 V

7.30

 O opiekę NMP Królowej Polski nad nasza Ojczyzną

9.30

 + Mariannę i Wacława Flis, Annę i Wojciecha Rutkowskich

12.00

 + zmarłych z rodziny Pakuła i Zaręba

  Sobota                  4 V

    7.30

 O bł. Boże dla Jana w 8 rocznicę urodzin.

18.00

 + Bronisławę Bojanowską w rocz. śmierci i Józefa Bojanowskiego

III Niedziela Wielkanocna  
5 V

7.30

 + Henryka Olczaka

9.30

 + Stanisława Zielińskiego int. imieninowa

12.00

 + Stanisława gromadkę w 4 rocz. śmierci


 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz