Niedziela, Maj 12, 2019, 16:46

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na seminarium duchowne. Na Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci przyjmą I Komunię świętą. Biały Tydzień będzie odprawiany od poniedziałku do piątku na Mszy świętej o godzinie 18.00.
  2. W poniedziałek – 13 maja o godzinie 20.00 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie przy figurce Matki Bożej na terenie kościelnym.
  3. Spotkanie dla dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców odbędzie we wtorek 14 maja o godzinie 19.00 w kościele.
  4. W czwartek 16 maja o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W piątek 17 maja o godzinie 19.00 będzie spowiedź dla dzieci z rocznicy Komunii Świętej i członków ich rodzin. Oprócz mnie spowiadać będzie jeszcze jeden kapłan.
  6. W sobotę 18 maja dzieci, które kończą Biały Tydzień wraz z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Wyjazd o godzinie 6.30 sprzed kościoła. Z tego powodu Mszy św. o godzinie 18.00 w naszej świątyni nie będzie. Nie udało mi się znaleźć zastępstwa, ponieważ wielu kapłanów pod przewodnictwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza będzie w tym czasie na poświeceniu kaplicy i nowej plebanii w Ruścu. Intencja Mszy świętej wieczornej odprawiona zostanie przez jednego z księży michaelitów w rano o 7.30 w kaplicy sióstr.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12.00 dzieci będą przeżywać rocznicę swojej I Komunii Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 zapraszam na dodatkowe nabożeństwo majowe w Siestrzeni przy ul. Grodziskiej 11.
  9. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest kolejny numer miesięcznika Egzorcysta.

Poniedziałek         13 V

O błogosławieństwo Boże dla Natalii i całej Rodziny

+ Józefa Szulczewskiego (1 greg.)

Wtorek               14 V

+ Józefa Szulczewskiego (2 greg.)

+ Stanisława Mrozowskiego i rodziców Helenę i Stanisława Żmuda

Środa                  15 V

O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla s. Zofii Szyłak intencja imieninowa

+ Józefa Szulczewskiego (3 greg.)

Czwartek              16 V

+ Józefa Szulczewskiego (4 greg.)

+ Alinę Zakrzewską i Stanisława Skurę

Piątek                   17 V

Intencja dziękczynna S. Przełożonej domu zakonnego w Kostowcu

+ Józefa Szulczewskiego (5 greg.)

Sobota                  18 V

+ Józefa Szulczewskiego (6 greg.)

V Niedziela Wielkanocna
19 V

+ Józefa Szulczewskiego (7 greg.)

+ Kazimierza Lubaka w 6 rocz. śmierci

Rocznica I Komunii Świętej