Sobota, Maj 25, 2019, 16:28

Odpust Parafialny NMP Wspomożycielki Wiernych

(VI Niedziela Wielkanocna)

26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. (Dziękuję obecnym kapłanom, ks. profesorowi Stanisławowi Urbańskiemu za przyjęcie zaproszenia do nas i wygłoszenie słowa Bożego, dziękuję za pomoc ks. Dariuszowi Buksikowi za sprawowanie rano Mszy św., wygłoszone słowo Boże i spowiedź, asyście kościelnej, bielankom, scholii za udział w procesji.)
  2. Dzisiaj czytany jest list pasterski. Jednak w naszym kościele, z racji uroczystości odpustowej, list dostępny jest na stronie internetowej Parafii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.30 o Niepolanym Sercu NMP zostanie odprawiona w kościele, po Mszy św. odmówimy Różaniec.
  4. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Tego dnia, jako przedłużenie naszego świętowania odpustowego, odbędzie się piknik parafialny. Rozpocznie się on Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Piknik promuje zdrową, trzeźwą i katolicką rodzinę – dofinansowany jest z funduszów gminy Nadarzyn. Na pikniku będzie stoisko promujące zdrową rodzinę, bez przemocy i otwartą na życie.
  5. Natomiast w wymiarze diecezjalnym w przyszła niedzielę obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie.  O godz. 8.00 wyruszy z placu Marszałka Piłsudskiego procesja do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W Świątyni Opatrzności Msza św. o godz. 12.00. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św.
  6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.
  7. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą one odprawiane w takim samym porządku jak majowe: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

Poniedziałek         27 V

+ Józefa Szulczewskiego (15 greg.)

+ Wojciecha Idzikowskiego w 2 rocz. śmierci

Wtorek               28 V

+ Helenę w 1 rocz. śmierci i Stanisława Mędrzyckich

+ Józefa Szulczewskiego (16 greg.)

Środa                  29 V

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Olega w rocz. urodzin

+ Józefa Szulczewskiego (17 greg.)

Czwartek              30 V

O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana w rocz. urodzin

+ Józefa Szulczewskiego (18 greg.)

Piątek                   31 V

+ Józefa Szulczewskiego (19 greg.)

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marcina w rocz. urodzin

Sobota                  1 VI

+ Józefa Szulczewskiego (20 greg.)

+ Zofię i Edwarda Karaszewskich i zmarłych z rodziny Grabowskich i Kaczyńskich

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
2 VI

+ Józefa Szulczewskiego (21 greg.)

O błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Tomasza w 9 rocz. ślubu

+ Teresę, Stanisława, Wojciecha i Tomasza Kot