Sobota, Czerwiec 8, 2019, 17:59

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i czas spowiedzi i Komunii świętej nakazanej przez prawo kościelne, jako minimum praktyk religijnych obowiązujących dla zachowania stanu łaski uświęcającej i komunii z Bogiem i Kościołem.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. W czwartek na godzinę 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, natomiast o godzinie 20.00, z racji 13 dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie przy kapliczce Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  5. W przyszłym tygodniu, 20 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją ołtarze będą ubierały poszczególne wsie i grupy: I Ołtarz – Siestrzeń (na parkingu parafialnym); II Ołtarz – Rozalin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); III Ołtarz – Kostowiec i Urszulin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); IV Ołtarz – młodzież (na terenie Kościoła).
  6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii są miesięczniki Różaniec i Egzorcysta. Do tygodnika Gość Niedzielny dołączono jest płyta CD z przemówieniami św. Jana Pawła II. Ponadto w tym tygodniku są bardzo ciekawe artykuły: o wizycie ekumenicznej Papieża Franciszka w Rumunii, przedstawione są poglądy biskupa Stefana Ostera na temat sytuacji Kościoła Katolickiego w Niemczech i wywiad z panią Premier Beatą Szydło. Natomiast w tygodniku Niedziela są m.in. obszerne artykuły o św. Janie Pawle II, rozważania o Duchu Świętym, relacja ze spotkania młodzieży w Lednicy. Zdaje się, że tygodnik ten pod nową redakcję idzie w kierunku pisma bardziej nasyconego rozważaniami duchowymi niż informacjami i publicystyką.

Poniedziałek         10 VI

+ Józefa Szulczewskiego (29 greg.)

Wtorek               11 VI

Do MB Nieustającej Pomocy o potrzebne łaski Boże, zdrowie i siły dla Kazimiery Pomianowskiej w 90 rocz. urodzin

+ Józefa Szulczewskiego (30 greg.)

Środa                  12 VI

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

Czwartek              13 VI

O błogosławieństwo Boze dla Natalii i całej Rodziny

+ Miry i Tadeusza Józefowicz oraz Wiesławy i Mariana Strózik

Piątek                   14 VI

+ Rozalię Marcelego Zaczek i zm. z rodziny Zaczek

+ Jolantę i Jana Luzak

Sobota                  15 VI

+ Tadeusza i Krystynę Nowak

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
16 VI

+ Jerzego, Władysławę, Jana i Józefa Małeckich

+ Jacka Bajerskiego w 4 rocz. śmierci

O błogosławieństwo Boże dla Sebastiana w 18 rocz. ur.