Sobota, Wrzesień 24, 2022, 16:23

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022 r.

1. Dziś obchodzimy światowy dzień emigranta, który rozpoczyna w Kościele tydzień modlitwy za uchodźców. Zachęcam do modlitwy szczególnie o pokój na Ukrainie i za uchodźców z tego kraju.

2. Przez cały zeszły tydzień gościliśmy w naszej Parafii relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która patronuje misji modlitwy za kapłanów i wielu innym dziełom w Kościele. Dziękuję osobie, która zorganizowała przyjazd relikwii. Dziś jeszcze są wystawione w kościele. Na stoliku pod chórem są także materiały Misji św. Teresy i formularze zgłoszenia do modlitwy za kapłanów. Wypełniony formularz można wrzucić do pudełka na stoliku lub oddać w zakrystii.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania – młodzież, która rozpoczyna ósmą klasę oraz pierwszą klasę szkoły średniej – dwa roczniki, a także osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły bierzmowania. Na bierzmowanie można zapisać się tylko we wrześniu.

4. W październiku modlimy się na nabożeństwach różańcowych. W dni powszednie Różaniec o godzinie 17:15, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o 7.30 zostanie odprawiona w kościele. Po Mszy św. odmówimy Różaniec. Dlatego w tą sobotę 1 października różaniec będzie tylko rano po mszy św.

6. Ks. Dariusz Buksik salezjanin będzie spowiadał w niedziele 9 października.

26  września

+ Artura Sendrowskiego

27  września

+ Artura Sendrowskiego