Poniedziałek, Czerwiec 17, 2019, 11:06

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
  2. W poniedziałek nas godzinę 19.00 zapraszam dziewczynki, które chciałby sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała. Proszę, aby także przyszły osoby, dorosłe czy młodzież , które pomagają – aby można było wszystko ustalić i zrobić z dziećmi próbę. Spotkanie poprowadzą Siostry.
  3. W środę kończy się rok szkolny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, i pracowników szkoły na Mszę świętą o godzinie ósmej rano. Z tej racji tego dnia nie będzie Mszy świętej o siódmej w kaplicy, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej, aby dzieci mogły zdążyć do szkoły na zakończenie roku – o dziewiątej godzinie.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godzinie 12.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zapraszam wszystkich do zorganizowania i uświetnienia procesji, aby była jak najbardziej dostojna: Siostry Rodziny Maryi, asystę kościelna, ministrantów, lektorów, panów do niesienia baldachimu, scholę, nasze wspólnoty parafialne. Może udałoby się w tym roku lub w przyszłości, aby każda ze wspólnot brała udział razem w procesji. Osoby z tradycyjnego Żywego Różańca niosą duży różaniec. Może trzeba by pomyśleć jak mogą wspólnie iść rodzice z Róży modlitwy za dzieci? Róża ta wybrała imię św. Jana Pawła II – w takim razie osoby z tej wspólnoty mogły by np. nieść obraz św. Jana Pawła II, mogą też mieć na procesji białożółte chusty.  Jeśli chodzi o osoby modlące się za kapłanów w Misji św. Teresy to w wielu parafiach, gdzie jest ta Misja, każdy z Aniołów Modlitwy niesie jedną różę. W niektórych parafiach niesiona też jest figura św. Teresy. Tak jak już ogłaszaliśmy ołtarze będą ubierały poszczególne wsie i grupy: I Ołtarz – Siestrzeń (na parkingu parafialnym); II Ołtarz – Rozalin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); III Ołtarz – Kostowiec i Urszulin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); IV Ołtarz – młodzież (na terenie Kościoła).
  5. W piątek z racji mojego wyjazdu na rekolekcje nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy świętej o 7.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. W sobotę i w niedzielę będą mnie zastępować Księżą Michaelici.
  6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny na wakacje - bransoletką. W zakrystii są jeszcze do odebrania miesięczniki Różaniec i Egzorcysta. W Gościu Niedzielnym są m.in. wywiad z abp Henrykiem Hoserem wizytatorem apostolskim w Medjugorju i artykuł Leonii Martin siostrze św. Teresy od Dzieciątka Jezus, obecnie kandydatce na ołtarze. Zdaje się, że będzie patronką rodziców, którzy mają trudne dzieci. Natomiast w Niedzieli znaleźć można rozważania o Trójcy Przenajświętszej i o Eucharystii z racji Uroczystości Bożego Ciała, a także artykuł o cudach za przyczyną św. Szarbela.

Poniedziałek         17 VI

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr i ich Rodzin, dla podopiecznych, współpracowników i dobroczyńców Domu.

+ Władysławę i Stanisława Podkowa

Wtorek               18 VI

+ Tadeusza i Emmę Smola

+ Siostrę Zofię Czaja i za duszę w czyśćcu cierpiące

Środa                  19 VI

Dziękczynna za rok miniony rok szkolny, z prośbą o potrzebne łaski i zdrowie dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły i o bezpieczny wypoczynek wakacyjny.

O Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ewy i Krzysztofa w rocz. ślubu

Czwartek              20 VI