Sobota, Czerwiec 22, 2019, 23:01

XII Niedziela zwykła

23 czerwca 2019 r.

1. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.
  2. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej o godzinie 18.00 odprawimy procesję eucharystyczną wokół świątyni. Zachęcam Parafian do jak najliczniejszego udziału w procesji, zapraszam: nasze Siostry, służbę liturgiczną ołtarza, dziewczynki do sypania kwiatków, scholę, nasze wspólnoty parafialne. Po procesji nastąpi poświęcenie wianków – pierwocin zieleni, ziół, zbóż, aby Pan Bóg zachował je od zniszczenia na pokarm, lekarstwo i by cieszyły oczy ludzi i zwierząt.
  3. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej najpierw odprawimy nabożeństwo czerwcowe i odmówimy akt wynagradzający Sercu Pana Jezusa za zniewagi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełni pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświecającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Po nabożeństwie odprawimy procesję wokół świątyni. Tak jak w czwartek zapraszam wszystkich do licznego udziału.
  4. W sobotę w liturgii przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia obydwie Msze święte – rano i wieczorem odprawione będą z formularza o tych Apostołach. Na Mszach świętych zbierana będzie ofiara na Stolicę Apostolską – tzw. „świętopietrze”.
  5. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek         24 VI

+ Janinę i Mariana Krawczyk w 25 rocznicę śmierci, oraz zmarłych z rodziny

Wtorek               25 VI

O Powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi oraz o powołania kapłańskie i misyjne