Niedziela, Listopad 20, 2022, 07:26
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
20 listopada 2022 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Jego duchowym sensem jest przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa w związku z sądem nad światem. W Adwencie powinniśmy poświęcić więcej czasu na modlitwę i słuchanie słowa Bożego. Nasza gotowość na przyjście Chrystusa wyraża się szczególnie w spowiedzi i Komunii świętej. Mszę świętą o Matce Bożej w Adwencie – Roraty, będziemy odprawiać w dni powszednie, od poniedziałku do soboty włącznie, w kościele o godzinie 18.00. Czyli w Adwencie w dni powszednie w kościele zawsze będzie Msza św. wieczorna. Tak jak w poprzednich latach dzieci przychodzące na Roraty przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, które będą składać w koszyczku pod ołtarzem. Codziennie będzie losowana pielgrzymująca do rodzin figurka Matki Bożej. Dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki adwentowe.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujących się  do I Komunii św.

3. W najbliższy poniedziałek 21. listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W sobotę 26 listopada od godz. 09:00 nasi harcerze będą zbierali złom. Jeżeli ktoś chciałby pomóc im w zbieraniu funduszy na zbliżające się zimowisko i ofiarować swój złom to w dniu dzisiejszym po wszystkich Mszach św. będą oni zbierać zgłoszenia i kontakty. W dniu zbiórki złomu przed przyjazdem pod wskazany adres będą wcześniej dzwonić.

5. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

6. Rekolekcje adwentowe będziemy odprawiać od 9 do 11 grudnia, od piątku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Piotr Hejna. Plan Rekolekcji jest już wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej.

7. Na papieską zbiórkę dla biednych, na Kościół w Potrzebie zebraliśmy 1031 zł.

21   listopada

+ Ryszarda Grabowskiego

22   listopada

+ Zofię Gawinek w 10 rocz. śmierci