Niedziela, Listopad 27, 2022, 10:48

I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Jego duchowym sensem jest przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa w związku z sądem nad światem. W Adwencie powinniśmy poświęcić więcej czasu na modlitwę i słuchanie słowa Bożego. Nasza gotowość na przyjście Chrystusa wyraża się szczególnie w spowiedzi i Komunii świętej. Mszę świętą o Matce Bożej w Adwencie – Roraty, będziemy odprawiać w dni powszednie, od poniedziałku do soboty włącznie, w kościele o godzinie 18.00. Czyli w Adwencie w dni powszednie w kościele zawsze będzie Msza św. wieczorna. Tak jak w poprzednich latach dzieci przychodzące na Roraty przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, które będą składać w koszyczku pod ołtarzem. Codziennie będzie losowana pielgrzymująca do rodzin figurka Matki Bożej. Dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki adwentowe.

2. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.00 odbędzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona o Matce Bożej w Adwencie.

4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca Msza święta rano o 7.30 będzie odprawiona w kościele. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

5. Rekolekcje adwentowe będziemy odprawiać od 9 do 11 grudnia, od piątku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Piotr Hejna. Plan Rekolekcji jest już wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej.

6. Dziękuję s. Ewie i pozostałym osobom, które udekorowały kościół na Adwent.

7. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. W zakrystii jest grudniowy numer miesięcznika Różaniec.

28  listopada

Pogrzeb: + Marian Perowicz

+ Kazimierę, Elżbietę, Wojciecha, Mariana i Zdzisława Idzikowskich

29  listopada