Niedziela, Wrzesień 1, 2019, 08:59

XXII Niedziela zwykła

1 września 2019 r.

1. Dzisiaj 1 września przypada 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Na nabożeństwie po sumie pomodlimy się w intencji naszej Ojczyzny i poległych w jej obronie. Po nabożeństwie będzie spotkanie Żywego Różańca.
  2. W poniedziałek 2 września o godz. 8.00 zapraszamy uczniów szkoły w Kostowcu, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą rozpoczynającą kolejny rok szkolny. Dzieci mają rozpoczęcie roku w szkole o godzinie 9.00.
  3. Zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 na plebanię.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź będzie od godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci, aby była to dla nich spowiedź rozpoczynająca nowy rok szkolny. Niech rozpoczną naukę z czystym sercem.
  5. W tym tygodniu przypada również I Sobota miesiąca. Msza św. o godzinie 7.30 zostanie odprawiona w kościele, a po Mszy św. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 9.30 dokonam poświęcenia przyborów szkolnych. Niech dzieci przyniosą ze sobą swoje tornistry, długopisy, kredki, zeszyty. Znak poświecenia zjednuje Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.30 zapraszam na spotkanie służbę liturgiczną.
  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalengo Seminarium Duchownego w Warszawie.
  9. Od września można zamawiać terminy Mszy świętych na rok 2020 – intencje mszalne i terminy ślubów.
  10. Przypominam porządek sprawowania Nabożeństw z naszej Parafii. Msze święte w dni powszednie odprawiane są codziennie rano w kaplicy Sióstr od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w sobotę o 7.30, za wyjątkiem I Soboty miesiąca, kiedy to nabożeństwo sprawowane jest w kościele. Natomiast Msze święte wieczorne o godzinie 18.00 sprawowane są w kościele tylko wtedy, gdy jest zamówiona intencja. W każdy czwartek po Mszy świętej o 7.00 w kaplicy Sióstr jest wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 13.00.
  11. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Misjonarz, Miłujcie się.

Poniedziałek     2 IX

+ Stefana Pomianowskiego intencja imieninowa

+ Janinę Luzak intencja po pogrzebie

Wtorek             3 IX