Sobota, Grudzień 31, 2022, 15:05
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1 stycznia 2023 r.

1. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Trzech Króli. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświecenia kredy i kadzidła. Taca tego dnia przeznaczona jest na misje.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Według tradycji polskiej wystrój świąteczny i śpiewanie kolęd zachowujemy do 2 lutego – do Święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi.

4. Rozpocząłem wizytę duszpasterską, kolędę. Rodziny, które chcą przyjąć kapłana wpisują na kartce swoją ulicę i numer domu i wrzucają kartkę do puszki wystawionej na stoliku pod chórem. Będę dzwonił tylko do rodzin, które w ten sposób zadeklarowały chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie i w Internecie.

5. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Od nowego roku Gość Niedzielny, tak jak i Niedziela, kosztuje 10 zł. W zakrystii jest miesięcznik Różaniec.

6. Plan kolędy w tym tygodniu:

2 stycznia, poniedziałek od godz. 17:00, Urzut: Strumykowa, Lazurowa, Cykad, Dymarkowa, Al. Katowicka 342, 354A, 358.

3 stycznia, wtorek od godz. 17:00, Urzut: Łączna, Różana.

4 stycznia, środa od godz. 17:00, Urzut: Chabrowa, Dzika, Sosenki, Żonkilowa.

5 stycznia, czwartek od godz. 17:00, Urzut: Malownicza, Żniwna, Magiczna.

6 stycznia (Uroczystość Objawienia Pańskiego), piątek od godz. 16:00, Urzut: Baletowa, Echa Leśne, Figowa.

7 stycznia, sobota od godz. 10:00, Urzut: Promyka, Polna, Olszowa, Zgodna, Pistacjowa

1. stycznia, poniedziałek od godz. 17:00, Urzut: Bielińska, Jesienna, Wiklinowa, al. Katowicka n-ry nieparzyste.

2   stycznia

O Boże błogosławieństwo dla Wspólnoty Sióstr i całego Domu w Nowym Roku

3   stycznia

O Boże błogosławieństwo dla s. Świętosławy – intencja imieninowa