Sobota, Luty 18, 2023, 22:02
VII Niedziela zwykła
19 lutego 2023 r.

1. W poniedziałek zapraszam na spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II – o 18.00 Msza św., a następnie spotkanie w sali na plebanii. Zapraszam mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć na naszej Chorągwi.

2. W przyszła niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na seminarium duchowne.

3. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową: o godz. 7.00 w kaplicy u Sióstr, o 10.00 w kościele i o 19.00 w kościele. Na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

• W Wielkim Poście Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godzinie 17.15, a po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Msza święta.

• Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00.

• Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 12 do 15 marca, od trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Baron misjonarz werbista.

• Przez cały Wielki Post wystawiona będzie w kościele puszka z napisem „Jałmużna Postna”. Do puszki tej wolno wrzucać tylko pieniądze „wyposzczone” –  jeśli np. dziecko odmówi sobie zjedzenia batonika czekoladowego, który kosztuje 2 zł, to może wrzucić do puszki 2 zł. Jeśli jakaś osoba dorosła będzie pościć w piątek o chlebie i wodzie, to może wrzucić do puszki tyle pieniędzy ile mniej więcej wydałaby na jedzenie. Także mogą tam wrzucić ofiarę osoby walczące z nałogiem palenia papierosów. Te „wyposzczone” pieniądze będą przekazane na pomoc dla Ukrainy za pośrednictwem Caritas.

• W Wielkim Poście w kruchcie wystawiona zostanie księga trzeźwościowa, w której można wpisywać swoje postanowienia dotyczące walki z nałogami.

1. Parafia nasza przekazała na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji 1480 zł – Bóg zapłać za każda ofiarę.

2. Na stoliku jest prasa katolicka.

20  lutego

21  lutego