Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Wrzesień 9, 2018, 13:36

9 września 2018

23 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek, 13 września, św. Jana Chryzostoma; w piątek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę, 15 września, wspomnienie NPM Bolesnej.
  2. W piątek o godzinie 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  3. Po wakacjach ruszają spotkania formacji OAZY. Spotkania odbywają się w piątki w sali na plebanii.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny z racji wspomnienia św. Zygmunta Szczęsnego Felilińskiego, który jest patronem naszej świątyni. Sumę o godzinie 12.00 odprawi ks. Dariusz Miros pracujący w parafii św. Jozafata Kuncewicza na warszawskich Powązkach. Na Sumie odpustowej poświęcimy również ziarno na zasiew i wszystkie inne płody roli. Można przynieść w koszyczku te produkty, które sami wyhodowaliśmy na polach czy w ogródkach. Będą to nasze parafialne dożynki – produkty te poniesiemy w procesji, dziękując za nie Bogu i prosząc o chleb codzienny. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a po niej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w procesji i odśpiewanie Hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie stan łaski uświęcającej, Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka). Na sumie proszę o obecność asystę kościelną. Prosiłbym też dziewczynki do sypania kwiatków.
  5. Gmina Nadarzyn zaprasza 13 września na VI Nadarzyńskie dni profilaktyki i zdrowego życia. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest artykuł o kontrowersyjnych wypowiedziach Papieża Franciszka w związku z wypowiedzią jednego z arcybiskupów, który wezwał Papieża do złożenia dymisji. Osobiście uważam, że ataki na Papieża Franciszka i negatywne wypowiedzi na jego temat są od początku jego pontyfikatu sterowane przez media. Jest to medialna kampania przeciwko Ojcu Świętemu. Niestety przyłączają się do tej kampanii także osoby duchowne, co bardzo smuci. Każdy katolik, a szczególnie osoby duchowne mają obowiązek bronić Papieża i nie powinny się na jego temat negatywnie wypowiadać. Cała ta sytuacja bardzo szkodzi Kościołowi – rozbija jedność Kościoła i podważa autorytet tego, kto ma od Chrystusa największa władze na ziemi. Na stoliku z prasą jest także miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek       10  IX

Za parafian

Wtorek               11  IX

Środa                  12  IX