Zaproszenie na wyjazd dla młodzieży

Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na wyjazd wakacyjny organizowany przez Misję św. Teresy, na który mogą jechać także osoby nie należące do Misji. Będzie to wypoczynek połączony z modlitwą – podczas wyjazdu odprawiana  jest codziennie Msza święta.
Jedziemy na Kaszuby w dniach od 17 do 24 sierpnia 2020 r.
Zatrzymamy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Kormoran” nad jeziorem Sudomie (www.owkormoran.com; adres: Sycowa Huta 71, 83-406 Wąglikowice) – czyste jezioro, piękny las, boisko do piłki nożnej i plażowej, plaża z ratownikiem. W drodze na Kaszuby odwiedzimy Toruń. W trakcie wyjazdu planujemy wycieczkę do  Kościerzyny, do aquaparku, rejs statkiem, zwiedzanie fabryki porcelany Lubiana i inne atrakcje.
Przewidywany całkowity koszt wyjazdu 970 zł. Młodzież z naszej parafii zostanie dofinansowana ze środków parafialnych – czyli odpłatność będzie mniejsza (wysokość dofinansowania będzie zależna od ilości zgłoszonych osób).
Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną najpóźniej do niedzieli 23 lutego 2020 r.
Ks. Ludwik Nowakowski

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kanałem ks. prof. Mieczysława Nowaka na serwisie You Tube

Plan Kolędy 2020

Nowe rodziny pragnące przyjąć w swoich domach kapłana z wizytą duszpasterską proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego adresu w zakrystii w celu przygotowania karty kolędowej.

1 stycznia (środa) po południu – Wspólnota Sióstr Rodziny Maryi.

2 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Siestrzeń (Władysławów): ul. Poranna, Grzybowa, Nadrzeczna, Jaskółcza, Botaniczna, Wierzbowa, Szyszkowa i Objazdowa, Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7 (rozpocznę od ul. Porannej).

3 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Usługowa (rozpocznę od ul. Rozalińskiej w kierunku trasy).

4 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Siestrzeń: ul. Nad Lasem, Sosnowa, Stepowa, Leszczynowa, Klonowa, Mokra, Akacjowa, Skrajna; potem ul. Kwiatowa, Grodziska, Krótka.

6 stycznia (poniedziałek) Kostowiec: od godz. 16.00 ul. Nauczycielska.

7 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Strumykowa, Lazurowa, Cykad, Dymarkowa, Al. Katowicka 342, 344, 354A i 358 (rozpocznę od ul. Strumykowej).

8 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Promyka, Polna, Olszowa, Zgodna, Pistacjowa (rozpocznę do ul. Olszowej, w kierunku trasy).

9 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Baletowa i Echa Leśne.

10 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Ekologiczna, Al. Katowicka 293, Dobra.

11 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urzut: ul. Łączna, Różana, Chabrowa, Dzika, Sosenki, Żonkilowa (rozpocznę od ul. Łącznej)

13 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Malownicza, Żniwna i Magiczna.

14 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Bielińska, Jesienna, Wiklinowa, Al. Katowicka numery nieparzyste (rozpocznę od ulicy Bielińskiej od strony Młochowa).

15 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Przemysłowa (rozpocznę od ul. Młochowskiej w kierunku kościoła).

16 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Daniewice, Przyjazna.

17 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Krakowiańska, Rekreacyjna, Wypoczynkowa,  Letniskowa i Pałacowa.

18 stycznia (sobota) od godz. 14.00 – Rozalin: ul. Parkowa, Piaskowa, Zabytkowa, Rzewuskiej (rozpocznę od ul. Parkowej).

20 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kawalerska i Zajączka (rozpocznę od strony ul. Młochowskiej).

21 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kolorowa (od końca ulicy w kierunku ul. Młochowskiej).

22 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska od Siestrzeni do ul. Przemysłowej i ul. Sarny (rozpocznę od ul. Młochowskiej od strony Siestrzeni).

23 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska druga część (rozpocznę do strony Młochowa).

24 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Limonki, Rukoli, Winogronowa.

25 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urszulin.

27 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Urocza, Migdałowa,  Jagodowa, Chmielna, Żytnia.

28 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Grzybowa.

29 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rodziny nieobecne we wcześniej wymienionych terminach - proszę o zgłoszenia w zakrystii.

Poniedziałek, Grudzień 16, 2019, 08:14

III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 nowi ministranci przyjmą komże – w ten sposób zostaną w pełni wprowadzeni do służby przy ołtarzu.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek dziecięcych. Dzieci przynoszą swoje prace na Mszę św. o godz. 9.30.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszam służbę liturgiczną na przedświąteczne spotkanie formacyjne.
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone w koszyku poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży.
  5. Tworzymy drugą Różę Różańcową modlitwy rodziców za dzieci. W dzisiejszych trudnych czasach, w problemach wychowania i przekazywania wiary, modlitwa taka jest tym bardziej potrzebna. Zapraszam rodziców do modlitwy w tej Róży – zapisać można się w zakrystii. Jeśli się wszystko powiedzie zawiązanie nowej Róży uczynimy w niedzielę Świętej Rodziny.
  6. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Jest adwentowy numer parafialnego pisemka FILUŚ. W zakrystii są grudniowe numery miesięczników Egzorcysta

Poniedziałek      16 XII

+ Janinę Widulińską i Zofię Gawinek

Wtorek              17 XII