Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Zaproszenie na wyjazd dla młodzieży

Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na wyjazd wakacyjny organizowany przez Misję św. Teresy, na który mogą jechać także osoby nie należące do Misji. Będzie to wypoczynek połączony z modlitwą – podczas wyjazdu odprawiana  jest codziennie Msza święta.
Jedziemy na Kaszuby w dniach od 17 do 24 sierpnia 2020 r.
Zatrzymamy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Kormoran” nad jeziorem Sudomie (www.owkormoran.com; adres: Sycowa Huta 71, 83-406 Wąglikowice) – czyste jezioro, piękny las, boisko do piłki nożnej i plażowej, plaża z ratownikiem. W drodze na Kaszuby odwiedzimy Toruń. W trakcie wyjazdu planujemy wycieczkę do  Kościerzyny, do aquaparku, rejs statkiem, zwiedzanie fabryki porcelany Lubiana i inne atrakcje.
Przewidywany całkowity koszt wyjazdu 970 zł. Młodzież z naszej parafii zostanie dofinansowana ze środków parafialnych – czyli odpłatność będzie mniejsza (wysokość dofinansowania będzie zależna od ilości zgłoszonych osób).
Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną najpóźniej do niedzieli 23 lutego 2020 r.
Ks. Ludwik Nowakowski  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kanałem ks. prof. Mieczysława Nowaka na serwisie You Tube

https://www.youtube.com/channel/UC2-EsavQwUxC_Yx1pf9EwIw

Plan Kolędy 2020

Nowe rodziny pragnące przyjąć w swoich domach kapłana z wizytą duszpasterską proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego adresu w zakrystii w celu przygotowania karty kolędowej.

1 stycznia (środa) po południu – Wspólnota Sióstr Rodziny Maryi.

 
2 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Siestrzeń (Władysławów): ul. Poranna, Grzybowa, Nadrzeczna, Jaskółcza, Botaniczna, Wierzbowa, Szyszkowa i Objazdowa, Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7 (rozpocznę od ul. Porannej).
 
3 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Usługowa (rozpocznę od ul. Rozalińskiej w kierunku trasy).
 
4 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Siestrzeń: ul. Nad Lasem, Sosnowa, Stepowa, Leszczynowa, Klonowa, Mokra, Akacjowa, Skrajna; potem ul. Kwiatowa, Grodziska, Krótka.
 
6 stycznia (poniedziałek) Kostowiec: od godz. 16.00 ul. Nauczycielska.
 
7 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Strumykowa, Lazurowa, Cykad, Dymarkowa, Al. Katowicka 342, 344, 354A i 358 (rozpocznę od ul. Strumykowej).
 
8 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Promyka, Polna, Olszowa, Zgodna, Pistacjowa (rozpocznę do ul. Olszowej, w kierunku trasy).
 
9 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Baletowa i Echa Leśne.
 
10 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Ekologiczna, Al. Katowicka 293, Dobra.
 
11 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urzut: ul. Łączna, Różana, Chabrowa, Dzika, Sosenki, Żonkilowa (rozpocznę od ul. Łącznej)
 
13 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Malownicza, Żniwna i Magiczna.
 
14 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Bielińska, Jesienna, Wiklinowa, Al. Katowicka numery nieparzyste (rozpocznę od ulicy Bielińskiej od strony Młochowa).
 
15 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Przemysłowa (rozpocznę od ul. Młochowskiej w kierunku kościoła).
 
16 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Daniewice, Przyjazna.
 
17 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Krakowiańska, Rekreacyjna, Wypoczynkowa,  Letniskowa i Pałacowa.
 
18 stycznia (sobota) od godz. 14.00 – Rozalin: ul. Parkowa, Piaskowa, Zabytkowa, Rzewuskiej (rozpocznę od ul. Parkowej).
 
20 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kawalerska i Zajączka (rozpocznę od strony ul. Młochowskiej). 
 
21 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kolorowa (od końca ulicy w kierunku ul. Młochowskiej). 
 
22 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska od Siestrzeni do ul. Przemysłowej i ul. Sarny (rozpocznę od ul. Młochowskiej od strony Siestrzeni).
 
23 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska druga część (rozpocznę do strony Młochowa).
 
24 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Limonki, Rukoli, Winogronowa.
 
25 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urszulin.
 
27 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Urocza, Migdałowa,  Jagodowa, Chmielna, Żytnia.
 
28 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Grzybowa.
 
29 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rodziny nieobecne we wcześniej wymienionych terminach - proszę o zgłoszenia w zakrystii.
 
Poniedziałek, Grudzień 23, 2019, 17:01

IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek dziecięcych.
  2. Przy ołtarzu Matki Bożej są wyłożone w koszyku poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży.
  3. Roraty w poniedziałek i we wtorek odprawimy w kaplicy o godzinie 7.00. Dzieci, którym brakuje naklejek z Rorat mogą je otrzymać za udział w tych ostatnich Roratach.  
  4. We wtorek przypada Wigilia. Wieczorem zasiądziemy w rodzinach do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter tego posiłku. Stanowi on początek naszego świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Podczas Wigilii powinien być odczytany fragment Ewangelii według świętego Łukasza o Narodzeniu Pańskim i odmówiona modlitwa Ojcze nasz. Modlitwa Ojcze nasz może być poprzedzona modlitwą w różnych intencjach. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem. W Wigilię nie spożywamy mięsa i napojów alkoholowych. O godzinie 24.00 w kościele zostanie odprawiona Pasterka. Kazanie na Pasterce wygłosi ks. prof. Mieczysław Nowak, który też będzie z nami w Boże Narodzenie. Taca z Pasterki zostanie przekazana na Dom Samotnej Matki.
  5. Msze święte w Boże Narodzenie o godzinie 9.30 i 12.00. Natomiast w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego: 7.30, 9.30 i 12.00.
  6. Grupa dzieci z Misji Świętej Teresy pod opieką S. Katarzyny przygotowała Jasełka, które zostały odegrane w ostatni piątek dla uczniów w naszej szkole podstawowej oraz w Domu Opieki dla tamtejszych rezydentów oraz dla dzieci z przedszkola. Serdecznie dziękuję s. Katarzynie oraz wszystkim młodym aktorom i ich rodzicom, szczególnie paniom Agnieszce i Beacie, za pracę i zaangażowanie w to przedstawienie. W kościele Jasełka będzie można obejrzeć w niedzielę 5 stycznia.
  7. Dziękuję rodzicom i Siostrom za organizację codziennych śniadań, które były przygotowywane dla dzieci po Roratach przez cały okres Adwentu. Dyrekcji szkoły bardzo dziękuję za udostępnienie stołówki.
  8. Dziękuję jednej Rodzinie za ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu Parafii do Świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie S. Barbarze i S. Ewie na przepiękny żłóbek, pani Ani, Robertowi, panom Januszowi, Markowi, Sylwkowi, Piotrowi, Jackowi, Damianowi i Januszowi.  Dziękuję panu Włodzimierzowi Więch za ofiarowanie kwiatów – gwiazda betlejemska do kościoła.
  9. W oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy święta: 26 grudnia świętego Szczepana, 27 grudnia świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, 28 grudnia świętych Młodzianków. Natomiast przyszła niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny stanowią numery podwójne – każdy w cenie 10 zł. Do tygodnika Niedziela dołączona jest płyta z kolędami. Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się w cenie 5 zł.    

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       23  XII

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla s. Ewy Grabińskiej
z okazji imienin

 18:00

+ Krystynę i Zbigniewa Kosteckich

Wtorek               24  XII

7.00

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ewy
z okazji imienin

Uroczystość Narodzenia Pańskiego  25 XII

24.00

 Za Parafian

9.30

 + zmarłych z rodziny Chlewickich i Pomianowskich oraz Stefana Pomianowskiego

12.00

 + Stefanię i Jana Pakuła, Annę i Józefa Zaręba

Święto św. Szczepana

26  XII

7.30

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ewy
z okazji imienin

9.30

 + Maksymiliana Zduńskiego w 11 rocznicę śmierci

 12.00

 + Halinę i Mieczysława Pączek oraz Wiesława Zalesińskiego

Piątek             27 XII 

7.00

 + Alicję Nowakowską w rocznicę śmierci

 18.00

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Michała z okazji 21 rocznicy urodzin

Sobota                  28  XII

7.30

 O opiekę Świętej Rodziny oraz duchowy rozwój Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

18.00

O błogosławieństwo Boże dla Adama w 8 rocznicę urodzin

Niedziela  Świętej Rodziny    
29 XII

7.30

 + Krystynę i Romana Flak oraz Helenę i Czesława Kryńskich 

9.30

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla rodziny Piechotów

12.00

 + Józefa Więch w 20 rocznicę śmierci


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz