Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 



Zaproszenie na wyjazd dla młodzieży

Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na wyjazd wakacyjny organizowany przez Misję św. Teresy, na który mogą jechać także osoby nie należące do Misji. Będzie to wypoczynek połączony z modlitwą – podczas wyjazdu odprawiana  jest codziennie Msza święta.
Jedziemy na Kaszuby w dniach od 17 do 24 sierpnia 2020 r.
Zatrzymamy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Kormoran” nad jeziorem Sudomie (www.owkormoran.com; adres: Sycowa Huta 71, 83-406 Wąglikowice) – czyste jezioro, piękny las, boisko do piłki nożnej i plażowej, plaża z ratownikiem. W drodze na Kaszuby odwiedzimy Toruń. W trakcie wyjazdu planujemy wycieczkę do  Kościerzyny, do aquaparku, rejs statkiem, zwiedzanie fabryki porcelany Lubiana i inne atrakcje.
Przewidywany całkowity koszt wyjazdu 970 zł. Młodzież z naszej parafii zostanie dofinansowana ze środków parafialnych – czyli odpłatność będzie mniejsza (wysokość dofinansowania będzie zależna od ilości zgłoszonych osób).
Zainteresowanych proszę o bezpośredni kontakt ze mną najpóźniej do niedzieli 23 lutego 2020 r.
Ks. Ludwik Nowakowski  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kanałem ks. prof. Mieczysława Nowaka na serwisie You Tube

https://www.youtube.com/channel/UC2-EsavQwUxC_Yx1pf9EwIw

Plan Kolędy 2020

Nowe rodziny pragnące przyjąć w swoich domach kapłana z wizytą duszpasterską proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego adresu w zakrystii w celu przygotowania karty kolędowej.

1 stycznia (środa) po południu – Wspólnota Sióstr Rodziny Maryi.

 
2 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Siestrzeń (Władysławów): ul. Poranna, Grzybowa, Nadrzeczna, Jaskółcza, Botaniczna, Wierzbowa, Szyszkowa i Objazdowa, Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7 (rozpocznę od ul. Porannej).
 
3 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Usługowa (rozpocznę od ul. Rozalińskiej w kierunku trasy).
 
4 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Siestrzeń: ul. Nad Lasem, Sosnowa, Stepowa, Leszczynowa, Klonowa, Mokra, Akacjowa, Skrajna; potem ul. Kwiatowa, Grodziska, Krótka.
 
6 stycznia (poniedziałek) Kostowiec: od godz. 16.00 ul. Nauczycielska.
 
7 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Strumykowa, Lazurowa, Cykad, Dymarkowa, Al. Katowicka 342, 344, 354A i 358 (rozpocznę od ul. Strumykowej).
 
8 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Promyka, Polna, Olszowa, Zgodna, Pistacjowa (rozpocznę do ul. Olszowej, w kierunku trasy).
 
9 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Baletowa i Echa Leśne.
 
10 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Ekologiczna, Al. Katowicka 293, Dobra.
 
11 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urzut: ul. Łączna, Różana, Chabrowa, Dzika, Sosenki, Żonkilowa (rozpocznę od ul. Łącznej)
 
13 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Malownicza, Żniwna i Magiczna.
 
14 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Bielińska, Jesienna, Wiklinowa, Al. Katowicka numery nieparzyste (rozpocznę od ulicy Bielińskiej od strony Młochowa).
 
15 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Przemysłowa (rozpocznę od ul. Młochowskiej w kierunku kościoła).
 
16 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Daniewice, Przyjazna.
 
17 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Krakowiańska, Rekreacyjna, Wypoczynkowa,  Letniskowa i Pałacowa.
 
18 stycznia (sobota) od godz. 14.00 – Rozalin: ul. Parkowa, Piaskowa, Zabytkowa, Rzewuskiej (rozpocznę od ul. Parkowej).
 
20 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kawalerska i Zajączka (rozpocznę od strony ul. Młochowskiej). 
 
21 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Kolorowa (od końca ulicy w kierunku ul. Młochowskiej). 
 
22 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska od Siestrzeni do ul. Przemysłowej i ul. Sarny (rozpocznę od ul. Młochowskiej od strony Siestrzeni).
 
23 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Młochowska druga część (rozpocznę do strony Młochowa).
 
24 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Limonki, Rukoli, Winogronowa.
 
25 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urszulin.
 
27 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Urocza, Migdałowa,  Jagodowa, Chmielna, Żytnia.
 
28 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Grzybowa.
 
29 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Rodziny nieobecne we wcześniej wymienionych terminach - proszę o zgłoszenia w zakrystii.
 
Sobota, Grudzień 28, 2019, 17:16

Niedziela Świętej Rodziny

29  grudnia 2019

  1. We wtorek 31 grudnia o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego – intencja za Parafian.
  2. Msze święte 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w Nowy Rok, zostaną odprawione w porządku niedzielnym: 7.30, 9.30 i 12.00.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 17.30. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Natomiast w sobotę, z racji I soboty miesiąca, o 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w kościele o Niepokalanym Sercu Maryi, a po Mszy świętej będzie Różaniec.
  4. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 9.30 dzieci z Misji Świętej Teresy pod opieką
    S. Katarzyny przedstawią Jasełka. Serdecznie zapraszam.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.Od nowego roku zmienią się ceny tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny, będą w cenie 6 zł.
  6. W ramach podsumowania rocznego podaję dane statystyczne i gospodarcze:
    1. W 2019 roku zostało ochrzczonych 18 osób, I Komunię Świętą przyjęło 15 osób, bierzmowanie przyjęło 12 osób, zawartych małżeństw było 9, na cmentarzu pochowano 17 osób, rozdano około 15000 Komunii Świętych.
    2. Wykonano następujące prace remontowe: Wymiana pieca CO w kościele – 6673 zł; remont bramy 1500 zł.
    3. Inne obciążenia finansowe parafii: zapłacono roczny podatek kurialny, płatny kwartalnie, który w sumie wynosi 8000 zł (te pieniądze ze wszystkich parafii w diecezji przeznaczone są przede wszystkim na utrzymanie seminarium duchownego, domu samotnej matki, pomoc zakonom kontemplacyjnym, utrzymanie instytucji kurii, są w tym także niektóre zryczałtowane wydatki np. na Stolicę Apostolską). Na bieżąco płacone są rachunki za prąd, gaz, wywóz śmieci z budynków parafii i cmentarza oraz za ochronę obiektów – przykładowy koszt ogrzewania budynków parafialnych i kościoła w minionym roku to ok. 7 tysięcy zł. Wszystkie wydatki parafialne pokrywane są z tacy i w niewielkim stopniu z tego co zostaje z utrzymania cmentarza.
    4. Od 1 stycznia rozpoczynam wizytę duszpasterską.

1 stycznia (środa) po południu – Wspólnota Sióstr Rodziny Maryi.

2 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Siestrzeń (Władysławów): ul. Poranna, Grzybowa, Nadrzeczna, Jaskółcza, Botaniczna, Wierzbowa, Szyszkowa i Objazdowa, Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7 (rozpocznę od ul. Porannej).

3 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Usługowa (rozpocznę od ul. Rozalińskiej w kierunku trasy).

4 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Siestrzeń: ul. Nad Lasem, Sosnowa, Stepowa, Leszczynowa, Klonowa, Mokra, Akacjowa, Skrajna; potem ul. Kwiatowa, Grodziska, Krótka.

6 stycznia (poniedziałek) Kostowiec: od godz. 16.00 ul. Nauczycielska.

Pełny plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Nowe rodziny pragnące przyjąć w swoich domach kapłana z wizytą duszpasterską proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego adresu w zakrystii w celu przygotowania karty kolędowej.

Tradycyjnie proszę o pomoc w zawiezieniu mnie na kolędę i odwiezieniu oraz o ewentualne bieżące wskazówki, dotyczące kolędy.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       30  XII

7.00

 + Janinę Nowikowską

 18.00

 W intencji dziękczynnej za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla rodziny Pączków

Wtorek               31  XII

7.00

 W intencji dziękczynnej za łaski otrzymane w minionym roku w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Maryi

18.00

 Za Parafian

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  1 I

7.30

 O Boże błogosławieństwo dla Wspólnoty Sióstr i całego domu w Nowym Roku

9.30

 + Marka Kunickiego w 3 rocznicę śmierci

12.00

 + Mariannę i Jana Ścisłowskich

Czwartek                 2  I

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla Świętosławy w dniu imienin

Piątek                       3 I 

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla S. Karoliny w dniu imienin

 18.00

 + z rodziny Błaszkiewicz i Mularczyk

Sobota                     4  I

7.30

 O błogosławieństwo Boże dla Zdzisława w 59 rocznicę urodzin

18.00

 O błogosławieństwo Boże dla Ewy w 50 rocznicę urodzin

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
5 I

7.30

 + Helenę i Władysława Pączek

9.30

 + Zbigniewa i Mieczysława w 7 rocznicę śmierci, zmarłych z rodziny Wyrzykowskich, Ryszarda Górskiego

12.00

 + Marię Rojczak w 2 rocznicę śmierci


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz