Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Wrzesień 16, 2018, 21:15

16 września 2018

24 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny z racji wspomnienia św. Zygmunta Szczęsnego Felilińskiego, który jest patronem naszej świątyni. Sumę o godzinie 12.00 odprawi ks. Dariusz Miros pracujący w parafii św. Jozafata Kuncewicza na warszawskich Powązkach. Na Sumie odpustowej poświęcimy również ziarno na zasiew i wszystkie inne płody roli. Będą to nasze parafialne dożynki – produkty te poniesiemy w procesji, dziękując za nie Bogu i prosząc o chleb codzienny. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a po niej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w procesji i odśpiewanie Hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie stan łaski uświęcającej, Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka). Na sumie proszę o obecność asystę kościelną. Prosiłbym też dziewczynki do sypania kwiatków.
  2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 17 września, św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – patrona naszego kościoła, którego święto przenieśliśmy na dzień dzisiejszy; we wtorek, 18 września, św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży i współpatrona Polski; w czwartek, 20 września, świętych męczenników koreańskich, Andrzeja, Pawła i ich towarzyszy; w piątek, 21 września, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  3. W piątek o godzinie 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, którzy mają wyznaczone funkcje podczas uroczystości oraz świadków bierzmowania. Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk J. E. Kazimierza kardynała Nycza 3 października na Mszy św. o godzinie 18.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest m.in. bardzo ciekawy obszerny artykuł o bł. Michale Tomaszku i bł. Zbigniewie Strzałkowskim polskich misjonarzach, którzy ponieśli śmierć męczeńską w Peru, a także artykułu o św. Stanisławie Kostce i o portugalskim dziecku uzdrowionym cudownie za przyczyną świętych pastuszków z Fatimy. Natomiast w Gościu Niedzielnym jest artykuł o przygotowywanej autokefalii, czyli niezależności od Moskwy Kościoła prawosławnego na Ukrainie oraz artykuły o możliwości wykorzystania nowoczesnych środków przekazu w rozwoju życia duchowego.

Poniedziałek       17  IX

+ Cyrylę w 30 rocz. śm. i Eugeniusza Niedbała

Wtorek               18  IX

Środa                  19  IX

Czwartek            20  IX

+Wincentego Pycia w 40 rocz. śm.

Piątek                  21  IX

Sobota                22  IX

O bł. Boże dla rodziny w 5 rocz. ślubu, o wszystkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

XXV Niedziela  Zwykła
23 IX

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Barbary i Tadeusza w 34 rocz. ślubu oraz o potrzebne łaski dla ich dzieci i wnuków.

+ Stanisławę Pawłowską w 11 rocz. śm. i jej rodziców Helenę i Stanisława

+ Helenę Stawińską w 30 rocz. śm. , Zygmunta i Zdzisława Stawińskich oraz Katarzynę i Stanisława Olczak