Sobota, Maj 20, 2023, 23:01
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
21 maja 2023 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Guziak kawaler z parafii tutejszej i Marta Ciemińska panna z parafii św. Jana Pawła II w Ruścu zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do tego ślubu powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. W środę 24 maja jest dzień modlitwa za Kościół prześladowany w Chinach. Jest to liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – Patronki Naszej Parafii.

3. Odpust parafialny będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, która jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Msza św. o godzinie 12.00 zostanie odprawiona w intencji naszej wspólnoty parafialnej - ofiarujemy ją duchowo jako Odpust. Po Mszy świętej odbędzie się uroczysta procesja. Kazanie na tej Mszy św. wygłosi i poprowadzi procesję ks. Bruno Thevenin z Francji założyciel Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów. Kazanie będzie tłumaczone na język polski. Proszę o udział we Mszy świętej odpustowej asystę kościelną, Rycerzy i Harcerzy św. Jana Pawła II.

22  maja

O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Stanisławy Olczak

23  maja

+ Zofię, Zygmunta i Jerzego Fiksów