Sobota, Maj 27, 2023, 23:36

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28 maja 2023 r.

1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Guziak kawaler z parafii tutejszej i Marta Ciemińska panna z parafii św. Jana Pawła II w Ruścu zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do tego ślubu powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać duchowo odpust parafialny Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.
  3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 zapraszam na spotkanie w kościele młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania.
  4. W środę 29 maja przypada święto Nawiedzenia NMP.
  5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca i międzynarodowy Dzień Dziecka – zachęcam do udziału w wieczornej Mszy świętej szczególnie osoby modlące się w Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 19.00 zapraszam na spowiedź młodzież, która 6 czerwca ma przyjąć bierzmowanie. Do spowiedzi mogą przystąpić także świadkowie i członkowie rodzin tej młodzieży. W piątek będzie spowiadał ks. Dariusz Buksik salezjanin. Będzie również spowiadał w przyszłą niedzielę na Mszach św. o 7.30 i 9.30, a o 12.00 odprawi Mszę św.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o 7.30 o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona w kościele, a po Mszy św. odmówimy Różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Główne uroczystości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  9. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w takim samym porządku jak majowe: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

29  maja

+ Wojciecha Idzikowskiego w 6 rocz. śmierci

30  maja

+ Emilię Pączek intencja po pogrzebie