Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Wrzesień 23, 2018, 12:11

23 września 2018

25 Niedziela Zwykła

1. Zapraszam dzieci na spotkania koła Misyjnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 14.30 – po lekcjach w szkole, w sali na plebanii. Pierwsze spotkanie jest w najbliższy poniedziałek. Grupę tę prowadzić będzie siostra Katarzyna – katechetka.
  2. W piątek o godzinie 19.00 będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk J. E. Kazimierza kardynała Nycza 3 października na Mszy św. o godzinie 18.00.
  3. Serdecznie zapraszamy młodzież od szóstej klasy szkoły podstawowej na spotkania grupy oazowej, które odbywają się w piątki o godzinie 19-ej w sali parafialnej na plebanii.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek, 27 września, św. Wincentego a Paulo; w piątek, 28 września, św. Wacława; w sobotę, 29 września, świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. Parafia organizuje w sobotę 20 października pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 60 złoty. Zapisy w zakrystii.
  6. Ogłoszenie gospodarcze: W minionym tygodniu przeprowadzony został gruntowny remont instalacji grzewczej kościoła. Zainstalowano blok pomp, sprzęgło hydrauliczne, dokonano przeglądu pieca, zainstalowano elektroniczny system regulacji ogrzewania i odpowietrzono  całość układu. Także usunięto usterkę w piecu na plebanii i dokonano przeglądu tego pieca.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – dla dzieci.
  8. W piątek 28 września w czterech miejscach naszej parafii: Kostowcu na parkingu przed kościołem; Siestreni przy krzyżu przy trasie Katowickiej; w Rozalinie na pętli oraz w Urzucie spotykamy się o godz 15.00 na wspólnej modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek       24  IX

Za parafian.

Wtorek               25  IX

+ Cezarego Bema w 1 rocz. śm.

Środa                  26  IX

Czwartek            27 IX

O błogosławieństwo Boże dla Walentyny w 80 rocznicę urodzin.

O błogosławieństwo Boże dla dzieci i pracowników przedszkola.

Piątek                  28  IX

+ Marka i Henryka (m) Niewiadomskich