Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Poniedziałek, Czerwiec 17, 2019, 11:06 | Brak komentarzy »

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 2. W poniedziałek nas godzinę 19.00 zapraszam dziewczynki, które chciałby sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała. Proszę, aby także przyszły osoby, dorosłe czy młodzież , które pomagają – aby można było wszystko ustalić i zrobić z dziećmi próbę. Spotkanie poprowadzą Siostry.
 3. W środę kończy się rok szkolny. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, i pracowników szkoły na Mszę świętą o godzinie ósmej rano. Z tej racji tego dnia nie będzie Mszy świętej o siódmej w kaplicy, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej, aby dzieci mogły zdążyć do szkoły na zakończenie roku – o dziewiątej godzinie.
 4. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godzinie 12.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zapraszam wszystkich do zorganizowania i uświetnienia procesji, aby była jak najbardziej dostojna: Siostry Rodziny Maryi, asystę kościelna, ministrantów, lektorów, panów do niesienia baldachimu, scholę, nasze wspólnoty parafialne. Może udałoby się w tym roku lub w przyszłości, aby każda ze wspólnot brała udział razem w procesji. Osoby z tradycyjnego Żywego Różańca niosą duży różaniec. Może trzeba by pomyśleć jak mogą wspólnie iść rodzice z Róży modlitwy za dzieci? Róża ta wybrała imię św. Jana Pawła II – w takim razie osoby z tej wspólnoty mogły by np. nieść obraz św. Jana Pawła II, mogą też mieć na procesji białożółte chusty.  Jeśli chodzi o osoby modlące się za kapłanów w Misji św. Teresy to w wielu parafiach, gdzie jest ta Misja, każdy z Aniołów Modlitwy niesie jedną różę. W niektórych parafiach niesiona też jest figura św. Teresy. Tak jak już ogłaszaliśmy ołtarze będą ubierały poszczególne wsie i grupy: I Ołtarz – Siestrzeń (na parkingu parafialnym); II Ołtarz – Rozalin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); III Ołtarz – Kostowiec i Urszulin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); IV Ołtarz – młodzież (na terenie Kościoła).
 5. W piątek z racji mojego wyjazdu na rekolekcje nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy świętej o 7.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. W sobotę i w niedzielę będą mnie zastępować Księżą Michaelici.
 6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny na wakacje - bransoletką. W zakrystii są jeszcze do odebrania miesięczniki Różaniec i Egzorcysta. W Gościu Niedzielnym są m.in. wywiad z abp Henrykiem Hoserem wizytatorem apostolskim w Medjugorju i artykuł Leonii Martin siostrze św. Teresy od Dzieciątka Jezus, obecnie kandydatce na ołtarze. Zdaje się, że będzie patronką rodziców, którzy mają trudne dzieci. Natomiast w Niedzieli znaleźć można rozważania o Trójcy Przenajświętszej i o Eucharystii z racji Uroczystości Bożego Ciała, a także artykuł o cudach za przyczyną św. Szarbela.

 

 

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek         17 VI

7.00

 Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr i ich Rodzin, dla podopiecznych, współpracowników i dobroczyńców Domu.  

18.00

 + Władysławę i Stanisława Podkowa

   Wtorek               18 VI

7.00

 + Tadeusza i Emmę Smola

18.00

 + Siostrę Zofię Czaja i za duszę w czyśćcu cierpiące

 Środa                  19 VI

8.00

 Dziękczynna za rok miniony rok szkolny, z prośbą o potrzebne łaski i zdrowie dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły i o bezpieczny wypoczynek wakacyjny.

18.00

 O Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Ewy i Krzysztofa w rocz. ślubu

  Czwartek              20 VI 

7.30

 + Bogdana Florkiewicza intencja po pogrzebie

9.30

 + Tadeusza Olczaka

12.00

 Za Parafian

  Piątek                   21 VI

7.00

 + Annę i Leszka Milewskich

  Sobota                  22 VI

    7.30

 W intencji Siostry Wandy Przełożonej Domu intencja imieninowa

 18.00

 + Zofię i Romana Gromelskich

XII Niedziela Zwykła  
23 VI

7.30

 + Stefanię Pakuła w rocz. śmierci i Jana Pakuła intencja imieninowa

9.30

 + Jerzego, Wacława i Zofię Włodarczyk, Józefa, Wiktorię i Jana Chudzik

12.00

 O Błogosławieństwo Boże dla Joanny Powierża w 70 rocz. urodzin


Sobota, Czerwiec 8, 2019, 17:59 | Brak komentarzy »

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i czas spowiedzi i Komunii świętej nakazanej przez prawo kościelne, jako minimum praktyk religijnych obowiązujących dla zachowania stanu łaski uświęcającej i komunii z Bogiem i Kościołem.
 2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. W czwartek na godzinę 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, natomiast o godzinie 20.00, z racji 13 dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie przy kapliczce Matki Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. W przyszłym tygodniu, 20 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją ołtarze będą ubierały poszczególne wsie i grupy: I Ołtarz – Siestrzeń (na parkingu parafialnym); II Ołtarz – Rozalin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); III Ołtarz – Kostowiec i Urszulin (przy ul. Przemysłowej, tak jak w zeszłym roku); IV Ołtarz – młodzież (na terenie Kościoła).
 6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii są miesięczniki Różaniec i Egzorcysta. Do tygodnika Gość Niedzielny dołączono jest płyta CD z przemówieniami św. Jana Pawła II. Ponadto w tym tygodniku są bardzo ciekawe artykuły: o wizycie ekumenicznej Papieża Franciszka w Rumunii, przedstawione są poglądy biskupa Stefana Ostera na temat sytuacji Kościoła Katolickiego w Niemczech i wywiad z panią Premier Beatą Szydło. Natomiast w tygodniku Niedziela są m.in. obszerne artykuły o św. Janie Pawle II, rozważania o Duchu Świętym, relacja ze spotkania młodzieży w Lednicy. Zdaje się, że tygodnik ten pod nową redakcję idzie w kierunku pisma bardziej nasyconego rozważaniami duchowymi niż informacjami i publicystyką.

  

 

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek         10 VI

7.00

 Za Parafian

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (29 greg.)

   Wtorek               11 VI

7.00

 Do MB Nieustającej Pomocy o potrzebne łaski Boże, zdrowie i siły dla Kazimiery Pomianowskiej w 90 rocz. urodzin

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (30 greg.)

 Środa                  12 VI

7.00

 O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

  Czwartek              13 VI 

7.00

 O błogosławieństwo Boze dla Natalii i całej Rodziny

18.00

 + Miry i Tadeusza Józefowicz oraz Wiesławy i Mariana Strózik

  Piątek                   14 VI

7.00

 + Rozalię Marcelego Zaczek i zm. z rodziny Zaczek

18.00

 + Jolantę i Jana Luzak

  Sobota                  15 VI

    7.30

 Za Parafian

 18.00

 + Tadeusza i Krystynę Nowak

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  
16 VI

7.30

 + Jerzego, Władysławę, Jana i Józefa Małeckich

9.30

+ Jacka Bajerskiego w 4 rocz. śmierci

12.00

 O błogosławieństwo Boże dla Sebastiana w 18 rocz. ur.


Sobota, Czerwiec 1, 2019, 12:46 | Brak komentarzy »

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po południu, o godzinie 15.00, Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy doroczny piknik parafialny. Będzie on przedłużeniem naszego odpustu parafialnego i jednocześnie Dnia Dziecka. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Piknik promuje zdrową, trzeźwą i katolicką rodzinę – dofinansowany jest z funduszów gminy Nadarzyn. Na pikniku będzie stoisko promujące rodzinę bez przemocy i otwartą na życie.
 2. Natomiast w wymiarze diecezjalnym dzisiaj obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości odbywają się w Warszawie. Po każdej Mszy świętej zbierane są do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. odprawiana zostanie z formularza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź będzie od godziny 17.15.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy i okres spowiedzi wielkanocnej. Tego dnia na Mszach świętych o godzinie 7.30 i 9.30 będzie spowiadał  ks. Dariusz Buksik salezjanin, natomiast o 12.00 odprawi Mszę świętą.
 5. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Na stronie internetowej parafii umieszczona jest katecheza o znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w duchowości chrześcijańskiej. Można znaleźć tam rys historyczny, jak kształtowało się to nabożeństwo.
 7. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii jest miesięcznik Różaniec. Jest także nowy wakacyjny numer "Filusia" – tym razem ma więcej stron. Zachęcam do zabrania przy wyjściu z kościoła. Ten "Filuś" jest już w większości napisany przez dzieci. Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej dzieci angażuje się w tworzenie tego pisma. To dla nich może być bardzo cenna przygoda. I edukacyjna i dająca jakąś satysfakcję. Są w nim wypowiedzi dzieci pierwszokomunijnych, które zebrała jedna z dziewczynek. Inna zrobiła zdjęcia. Jest też relacja z pielgrzymki do Sokółki.  Jeden z ministrantów napisał relacje z wyprawy ministrantów i scholi do bunkrów pod Warszawą W "Filusiu" dzieci polecają książki, które warto przeczytać podczas wakacji. Narysowały też jak sobie wyobrażają Boże Ciało. A pani Joanna Jaworska, nasza parafianka, która jest psychologiem napisała krótkie porady na co warto zwrócić uwagę podczas wakacyjnych wyjazdów i wspólnie spędzonego czasu z dziećmi. 

 

 

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek         3 VI

7.00

 + Za zmarłe Siostry, Rodziców i krewnych Sióstr oraz zmarłych dobroczyńców Domu.

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (22 greg.)

   Wtorek               4 VI

7.00

 + Józefa Szulczewskiego (23 greg.)

18.00

 + Henryka Olczaka w 20 rocz. śmierci

 Środa                  5 VI

7.00

 Za Parafian

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (24 greg.)

  Czwartek              6 VI 

7.00

 + Henryka i Reginę Kotlarz

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (25 greg.)

  Piątek                   7 VI

7.00

 + Józefa Szulczewskiego (26 greg.)

18.00

 O błogosławieństwo Boże dla Jakuba w 18 rocz. urodzin

  Sobota                  8 VI

    7.30

 + Józefa Szulczewskiego (27 greg.)

 18.00

 + Za zmarłych z rodziny Błaszkiewicz i Mularczyk

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  
9 VI

7.30

 + Józefa Szulczewskiego (28 greg.)

9.30

O błogosławieństwo Boże dla Jacka Powierża w 50 rocz. urodzin

12.00

 + Maksymiliana Zduńskiego w 11 rocz. śmierci


Sobota, Maj 25, 2019, 16:28 | Brak komentarzy »

Odpust Parafialny NMP Wspomożycielki Wiernych

(VI Niedziela Wielkanocna)

26 maja 2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. (Dziękuję obecnym kapłanom, ks. profesorowi Stanisławowi Urbańskiemu za przyjęcie zaproszenia do nas i wygłoszenie słowa Bożego, dziękuję za pomoc ks. Dariuszowi Buksikowi za sprawowanie rano Mszy św., wygłoszone słowo Boże i spowiedź, asyście kościelnej, bielankom, scholii za udział w procesji.)
 2. Dzisiaj czytany jest list pasterski. Jednak w naszym kościele, z racji uroczystości odpustowej, list dostępny jest na stronie internetowej Parafii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.30 o Niepolanym Sercu NMP zostanie odprawiona w kościele, po Mszy św. odmówimy Różaniec.
 4. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Tego dnia, jako przedłużenie naszego świętowania odpustowego, odbędzie się piknik parafialny. Rozpocznie się on Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Piknik promuje zdrową, trzeźwą i katolicką rodzinę – dofinansowany jest z funduszów gminy Nadarzyn. Na pikniku będzie stoisko promujące zdrową rodzinę, bez przemocy i otwartą na życie.
 5. Natomiast w wymiarze diecezjalnym w przyszła niedzielę obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie.  O godz. 8.00 wyruszy z placu Marszałka Piłsudskiego procesja do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W Świątyni Opatrzności Msza św. o godz. 12.00. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św.
 6. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.
 7. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą one odprawiane w takim samym porządku jak majowe: w poniedziałek, wtorek i środę w kaplicy Sióstr po Mszy świętej o godz. 7.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

 

Intencje Mszy św.

 

 Poniedziałek         27 V

7.00

 + Józefa Szulczewskiego (15 greg.)

18.00

 + Wojciecha Idzikowskiego w 2 rocz. śmierci

   Wtorek               28 V

7.00

 + Helenę w 1 rocz. śmierci i Stanisława Mędrzyckich

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (16 greg.)

 Środa                  29 V

7.00

 O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Olega w rocz. urodzin

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (17 greg.)

  Czwartek              30 V 

7.00

 O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana w rocz. urodzin

18.00

 + Józefa Szulczewskiego (18 greg.)

  Piątek                   31 V

7.00

 + Józefa Szulczewskiego (19 greg.)

18.00

 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marcina w rocz. urodzin  

  Sobota                  1 VI

    7.30

 + Józefa Szulczewskiego (20 greg.)

 18.00

 + Zofię i Edwarda Karaszewskich i zmarłych z rodziny Grabowskich i Kaczyńskich

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  
2 VI

7.30

 + Józefa Szulczewskiego (21 greg.)

9.30

 O błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Tomasza w 9 rocz. ślubu

12.00

 + Teresę, Stanisława, Wojciecha i Tomasza Kot   


 
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz