Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Misja św. Teresy zaprasza na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży

w  terminie 17-24 sierpnia 2019 r.
Zapraszamy na wypoczynek do malowniczej Kotliny Kłodzkiej.
Zakwaterowanie naszego wyjazdu będzie w Ośrodku Wczasowym Kamela w miejscowości Szczytna.  Ogrodzony, rozległy teren, pachnący ogród ,zieleń i czyste górskie powietrze zapewniają wspaniały kontakt z naturą.
http://www.kamela.info.pl/index.php/oferta/kolonie-i-zimowiska
*zakwaterowanie w pokojach 3,4,5- osobowych z łazienkami
*pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
*do naszej dyspozycji :boisko do piłki nożnej , koszykówki, siatkówki, stół do tenisa stołowego

Celem wyjazdu jest wzrost duchowy oparty na codziennej Eucharystii. To czas budowania wspólnoty, nowych doświadczeń, dobrej zabawy.
W programie: zwiedzanie, wyprawy w góry, turnieje sportowe, piłka nożna, dyskoteki, ognisko, nauka tańca nowoczesnego,
Kudowa Zdrój, Góry Stołowe: Rezerwat Błędne Skały, Szczeliniec  Wielki, Wambierzyce, Złoty Stok – Kopalnia Złota, Igliczna
                                                                                             
Przewidywany koszt wyjazdu 870,- dla osób modlących się w Misji św. Teresy. Dla innych osób chętnych – 950 zł.  Wpłacone zaliczki w przypadku rezygnacji zwracane są do 25 maja W przypadku rezygnacji w trakcie trwania turnusu nie ma możliwości zwrotu wpłaconych kosztów. Termin zgłoszenia do 28 lutego 2018 r. (zgoda na wyjazd  i zaliczka w wysokości 200,- na konto). Wpłaty po 1 stycznia2019 r.
Misja Św. Teresy  ul. Geodetów 45/13 Józefosław 05-500 Piaseczno
– BS Piaseczno  19 8002 0004 0048 0802 2027 0001
W opisie wpłaty proszę o podanie imienia i nazwiska dziecka, SZCZYTNA 2019
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu
Szczegółowe informacje: Dorota Rostkowska  501 272 312
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgłoszenie na wyjazd organizowany przez   Misję św. Teresy od Dz. Jezus
Wyrażam zgodę na wyjazd wakacyjny mojego dziecka do Szczytnej w dniach 17-24 sierpnia 2019 r .
na kolonie z Misją św. Teresy . Zapoznałem się z programem wyjazdu i go aprobuję. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną. Zobowiązuję się do wpłacenia wpisowego 200 zł do dnia 28.02.2019 oraz pozostałej kwoty do 01 czerwca 2019 r.
Imię i nazwisko dziecka:................................................................................
PESEL:...........................................................................................................
Adres zamieszkania:......................................................................................
Telefon kontaktowy:.....................................................................................

data: ........................................    podpis rodzica:....................................
Niedziela, Styczeń 6, 2019, 15:12 | Brak komentarzy »

Uroczystość Objawienia Pańskiego (Niedziela)

6 stycznia 2019

 1. Dzisiaj święcimy kredę i kadzidło. Kredą zaznaczamy na drzwiach naszych domów, że wyznajemy wiarę w Chrystusa jako naszego Boga i Zbawiciela. Piszemy litery C M B – pierwsze litery łacińskich słów: „Chrystus Błogosławi temu domowi”. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 9.30 młodzież serdecznie zaprasza jasełka. Natomiast po Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca i spotkania Koła Żywego Różańca.
 2. W dzisiejsza niedzielę gościmy w naszej parafii ks. profesora Mieczysława Nowaka. W zakrystii można nabyć nową książkę Księdza Profesora: „Szkoła jaka jest życie” – cena 10 zł.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które zakończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej kolędy śpiewamy jeszcze do 2 lutego. Po Mszy świętej o godzinie 9.30 schola młodzieżowa zaprasza na koncert kolęd.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych spowiadał będzie ks. Dariusz Buksik salezjanin.
 5. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję osobom, które mi pomagały w minionym tygodniu kolędować, woziły, wszystkim, którzy przyjęli księdza i za składane ofiary – zostaną one przeznaczone na prace, które zamierzamy wykonać. Chodzi o zadaszenie wejścia do kościoła – już zgłosiły się osoby, które pomogą rozwiązać kwestie prawne z pozwoleniem na tę inwestycję.

7 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Rozalin: ul. Przemysłowa (rozpocznę od ul. Młochowskiej w kierunku kościoła, z przerwą na Mszę świętą).

8 stycznia (wtorek) od godz. 15.00 – Siestrzeń (Władysławów): Poranna, Grzybowa, Nadrzeczna, Jaskółcza, Botaniczna, Wierzbowa, Szyszkowa i Objazdowa, Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7 (rozpocznę od najdalszego krańca, czyli od ul. Porannej; na końcu Żelechowska 8, Przy Trasie 5 i 7).

9 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Siestrzeń: Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa, Usługowa. (rozpocznę od Rozalińskiej od trasy)

10 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Urzut: Strumykowa, Lazurowa, Cykad, Dymarkowa (rozpoczynam od ul. Strumykowej).

11 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Urzut: Malownicza, Żniwna i Magiczna.

12 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urzut: Łączna, Różana, Chabrowa, Sosenki, Żonkilowa (rozpocznę od ul. Łącznej od Dymarkowej)

14 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: Promyka, Polna, Olszowa (rozpocznę do ul. Olszowej, w kierunku do trasy) 

Proszę o pomoc w zawiezieniu mnie na kolędę, odwiezieniu i o ewentualne uwagi.  

 

Intencje Mszy św.

 

    Poniedziałek        7  I

7.00

 W intencji siostry Karoli z racji imienin

 18.00

 + Helenę i Władysława Pączek

   Wtorek                  8 I

7.00

 Za parafian

Środa                    9 I

7.00

 + za zmarłe Siostry, Rodziców Sióstr, krewnych i dobrodziejów Zgromadzenia

  Czwartek              10 I 

7.00

 O błogosławieństwo  Boże dla Ani i Leszka i ich Rodziny

  Piątek                   11 I

7.00

O błogosławieństwo  Boże dla Natalii i całej Rodziny

  Sobota                  12 I

    7.30

 + Bronisławę i Franciszka Małeckich

18.00

 + Mieczysława Pączka w 3 rocz. śmierci 

Niedziela Chrztu Pańskiego 
13 I

7.30

 + Jerzego Murzyna w 20 rocz. śmierci i jego rodziców

9.30

 O potrzebne łaski dla Anny i Zdzisława Jarkiewiczów w 35 rocz. ślubu, oraz o Boże błogosławieństwo dla ich dzieci i wnuków.

12.00

 + Mieczysława Pączka w 3 rocz. śmierci oraz Halinę Pączek i Wiesława Zalesińskiego


Sobota, Grudzień 29, 2018, 15:45 | Brak komentarzy »

Niedziela Świętej Rodziny

30 grudnia 2018

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.00 młodzież serdecznie zaprasza jasełka. Drugi spektakl odbędzie się za tydzień, 06 stycznia po Mszy świętej o godzinie 9.30.

2. Jutro o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego – intencja za Parafian. Podaję dane statystyczne i gospodarcze:

2.1. W 2018 roku zostało ochrzczonych 17 osób, zawartych małżeństw było 14, na cmentarzu pochowano 10 osób, bierzmowanie przyjęło 13 osób, I Komunię Świętą przyjęło 11 osób, rozdano około 18000 Komunii Świętych.

2.2. Od 1 lipca wykonano następujące prace remontowe: Modernizacja systemu ogrzewania kościoła (zainstalowanie sprzęgła hydraulicznego, osobnych pomp na Kościół i systemu elektronicznego nastawiania temperatury) – 5723 zł; remont bramy od strony domu parafialnego - 1000; remont pieca w domu parafialnym (wymiana płyty głównej, pokrywy górnej wraz ze wszystkimi uszczelkami) – 3500 zł. Czyli w sumie na większe prace remontowe wydano 10223 zł.

2.3. Inne obciążenia finansowe parafii: zapłacono roczny podatek kurialny, płatny kwartalnie, który w sumie wynosi 8000 zł (te pieniądze ze wszystkich parafii w diecezji idą przede wszystkim na utrzymanie seminarium duchownego, domu samotnej matki, pomoc zakonom kontemplacyjnym, utrzymanie instytucji kurii, są w tym także niektóre zryczałtowane wydatki np. na Stolicę Apostolską). Na bieżąco płacone są rachunki za prąd, gaz, wywóz śmieci z budynków parafii i cmentarza oraz za ochronę obiektów. Wszystkie wydatki parafialne pokrywane są z tacy i w niewielkim stopniu z tego co zostaje z utrzymania cmentarza.

2.4. Nie rozpoczęto budowy daszku przed wejściem do kościoła, ale nie z mojej winy, nie z mojego zaniedbania. Złożony jeszcze przez mojego poprzednika projekt do zatwierdzenia w urzędzie powiatowym w Pruszkowie po kilku miesiącach został odesłany bez załatwienia. Stwierdzono, że została podjęta niewłaściwa procedura załatwienia tej sprawy. Tego typu prace nie załatwia się na zgłoszenie, ale jest to rozbudowa kościoła. 
  

3. Msze święte 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w Nowy Rok, zostaną odprawione w porządku niedzielnym: 7.30, 9.30 i 12.00.

4.W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Trzech Króli. Kazania na Mszach świętych wygłosi ks. profesor Mieczysław Nowak, który tez będzie miał swoją nową książkę.

5.W piątek przypada I Piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 17.30. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Natomiast w sobotę, z racji I soboty miesiąca, o 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w kościele o Niepokalanym Sercu Maryi, a po Mszy świętej będzie Różaniec.

6. Od 1 stycznia rozpoczynam wizytę duszpasterską.

1 stycznia (wtorek) po południu – Wspólnota Sióstr Rodziny Maryi.

2 stycznia (środa) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Kwiatowa, Grodziska, Krótka (rozpoczynam od ul. Kwiatowej).

3 stycznia (czwartek) od godz. 15.00 – Siestrzeń: ul. Mokra, Sosnowa, Stepowa, Leszczynowa, Nad Lasem, Klonowa, Skrajna (rozpoczynam od ul. Mokrej).

4 stycznia (piątek) od godz. 15.00 – Kostowiec: ul. Nauczycielska (jeśli nie zdążę do czasu spowiedzi, to dokończę po Mszy św.).

5 stycznia (sobota) od godz. 10.00 – Urszulin.

7 stycznia (poniedziałek) od godz. 15.00 – Urzut: ul. Przemysłowa (rozpocznę od ul. Młochowskiej w kierunku kościoła, z przerwą na Mszę świętą). 

Proszę o pomoc w zawiezieniu mnie na kolędę i odwiezieniu i o ewentualne uwagi, jak mam chodzić. W niektórych parafiach odprowadza się kapłana do sąsiada – wtedy na pewno nie zbłądzi.  

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       31  XII

7.00

 Dziękczynna ze miniony rok, z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla Rodziny Błaszkiewicz

 18.00

 Za Parafian

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  1 I

7.30

 + Jana Olszewskiego oraz Józefa Olszewskiego w 6 rocz. śm. i Zofię Drabarek w 15 rocz. śm.

9.30

 + Mariannę Ścisłowską w 6 rocz. śm.

12.00

 + Marka Kunickiego w 2 rocz. śm.

Środa                       2 I

7.00

 + Zuzannę Wnuk w rocz. śm.

 

 

Czwartek                    3 I 

7.00

 + Krystynę Kostecką w 3 rocz. śm.

 

 

Piątek                         4 I

7.00

 

18.00

 + zm. z rodziny Błaszkiewicz i Mularczyk

Sobota                        5 I

    7.30

 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże w Rodzinie

18.00

 + Stanisława Olczaka w 20 rocz. śm. i zmarłych rodziców Ludwikę i Walentego

Uroczystość Objawienia Pańskiego  
6 I

7.30

 + Marię, Jana, Kazimierza i Sławomira Rojczak

9.30

 + Czesława Nowaka 22 rocz. śm.

12.00

 O potrzebne łaski dla Zdzisława w rocz. urodzin


Wtorek, Grudzień 25, 2018, 02:11 | Brak komentarzy »

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018

 1. Jutro przypada Wigilia. Rano o godzinie 7.00 w kaplicy ostatnie Roraty. Wieczorem zasiądziemy w rodzinach do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter tego posiłku. Stanowi on początek naszego świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Podczas Wigilii powinien być odczytany fragment Ewangelii według świętego Łukasza o Narodzeniu Pańskim i odmówiona modlitwa Ojcze nasz. Modlitwa Ojcze nasz może być poprzedzona modlitwą w różnych intencjach. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem. W Wigilię nie spożywamy mięsa i napojów alkoholowych. O godzinie 24.00 w kościele zostanie odprawiona Pasterka.
 2. Msze święte w Boże Narodzenie o godzinie 9.30 i 12.00. Natomiast w drugi dzień świąt w porządku niedzielnym: 7.30, 9.30 i 12.00.
 3. Podziękowania. Bardzo dużo osób zaangażowało się w przygotowaniu kościoła do Świąt. Dziękuję rodzinie Wojtaś za ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękuję panu Januszowi wraz z ekipą, panom Markowi i Zygmuntowi, Wojciechowi i naszemu kościelnemu za ścięcie, przywiezienie i obróbkę drzewek. Wielkie podziękowania dla siostry Barbary za przepiękną szopkę. Siostra całą sobotę pracowała. Pomagała jej też siostra Katarzyna. Dziękuję także pozostałym osobom za sobotnią pomoc, pani Ani, naszej dzielnej młodzieży, panu Jackowi i innym osobom. Dziękuję panu Włodzimierzowi Więch za ofiarowanie kwiatów – gwiazda betlejemska do kościoła.
 4. W oktawie Bożego Narodzenia 26 grudnia obchodzimy święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika, 27 grudnia święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty,  28 grudnia święto świętych Młodzianków. Natomiast przyszła niedziela jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu.
 5.  W niedzielę 30 grudnia po Mszy świętej o godzinie 12.00 młodzież serdecznie zaprasza na przygotowane przez nich jasełka. Drugi spektakl odbędzie się 06 stycznia po Mszy świętej o godzinie 9.30.     
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny stanowią numery podwójne – Niedziela kosztuje 10 zł, a Gość Niedzielny 8 zł. Do tygodnika Niedziela dołączona jest płyta z kolędami i kalendarz na przyszły rok. Natomiast w Gościu Niedzielnym znaleźć możemy dodatek z przebiegiem wieczerzy wigilijnej. Cena prasy jest też podana na stoliku.  

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       24  XI

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla Ewy i jej Rodziny

 

 

Boże Narodzenie  25 XII

24.00

 Pasterka – za Parafian

9.30

O błogosławieństwo Boże dla Ewy

12.00

O dary Ducha Świętego dla Dominika w 30 rocz. urodzin i o błogosławieństwa dla rodziny

Święto św. Szczepana

26  XII

7.30

 + ks. Stanisława Przeździeckiego i ks. Krzysztofa Wojna intencja od parfian z Kostowca

9.30

 Intencja dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny Śliwonik

 18.00

 O błogosławieństwo Boże dla Szczepana i jego rodziny

Czwartek             27 XII 

7.00

 + Alicja Nowakowską w rocznicę śmierci

 18.00

 Intencja dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże dla członków Kółka Żywego Różańca i ich rodzin

Piątek                  28  XII

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla Michała w 20 rocz. urodzin z prośbą o potrzebne łaski

18.00

O błogosławieństwo Boże dla Adasia w 7 rocz. urodzin

Sobota                29  XII

    7.30

 + Zbigniewa Kosteckiego

18.00

 + Weronikę w 2 rocz. śmierci, oraz zmarłych z rodziny Plechów i Stępniów

Niedziela  Świętej Rodziny    
30 XII

7.30

 Intencja dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla rodzin Pączków, Gawinek i Rybków  

9.30

 O błogosławieństwo Boże dla rodziny Piechotów

12.00

 O błogosławieństwo Boże dla Sylwestra

 

 


Poniedziałek, Grudzień 17, 2018, 19:24 | Brak komentarzy »

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018

 1. Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje Adwentowe. Dziękuję ks. Michałowi Kotowskiemu za przygotowanie naszej wspólnoty parafialnej do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są dla Księdza Rekolekcjonisty – Bóg zapłać.
 2. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Później nastąpi przerwa w spotkaniach z racji kolędy i ferii zimowych. Spotkania zostaną wznowione po feriach czyli w drugiej połowie lutego.
 3. W tym tygodniu zostaną przywiezione choinki do kościoła. W sobotę na godzinę 9.00 proszę, aby przyszły osoby, które mogłyby pomóc w oprawieniu choinek i strojeniu kościoła na święta.       
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się. W Niedzieli znaleźć można m.in. artykuły o niedawno zmarłym Prezydencie USA, Georgu Bushu i o wojnie gazowej związanej z budową Nord Stream. Natomiast do tygodnika Gość Niedzielny dołączona jest płyta CD z kolędami.  

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       17  XI

6.45

 + Zofię Gawinek, Janinę Widulińską i Henryka Sztuk

 18.00

 

Wtorek               18 XI

6.45

 O błogosławieństwo Boże dla Rodziny

18.00

 

Środa                  19  X

6.45

 + Grażynę Życzkowską int. po pogrzebie

 18.00

 

Czwartek            20 XI

6.45

  + Emmę i Tadeusza Smola

 18.00

 

Piątek                  21  XI

6.45

 

18.00

 

Sobota                22  XI

    7.30

 + Rozalię i Marcelego Zaczek i zmarłych z rodziny Zaczek

18.00

 

IV Niedziela  Adwentu    
23 XII

7.30

 + Witolda Czubek

9.30

 + Jerzego, Władysławę, Jana i Józefa Małeckich

12.00

 + Stefana Pomianowskiego


Sobota, Grudzień 8, 2018, 18:16 | Brak komentarzy »

II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018

 1. W tym tygodniu w piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Michał Kotowski, który pracuje w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie opiekuje się muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Przypominam, że Roraty odprawiane są w kaplicy u Sióstr od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45, natomiast w sobotę o 7.30. Szczegółowe informacje o Adwencie i Roratach znajdują się w kolejnym numerze pisemka dla dzieci Filuś.
 3. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o 7.30 i 9.30 spowiadał będzie ks. Dariusz Buksik salezjanin.   
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, w zakrystii natomiast jest kolejny numer miesięcznika Egzorcysta (jeden numer więcej).
 6. Dziękuję Panu Włodzimierzowi Więch, wraz z jego firmą pogrzebową, który sfinansował i wykonał remont ogrodzenia na cmentarzu parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy o 9.30 zbiórka ministrantów.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       10  XII

6.45

Za Parafian

 18.00

 

Wtorek               11 XII

6.45

 O bł. Boże dla Maksymiliana w 12 rocz. urodzin

14.00

 

 

 

Środa                  12  XII

6.45

 O Bł. Boże dla Rodziny

 18.00

 

Czwartek            13 XII

6.45

 

 18.00

 + Irenę Żabik w 10 r. śm.

Piątek                 14  XII

6.45

 

19.00

 

Sobota                15  XII

    7.30

 

9.30

 + Grażynę Życzkowską int. po pogrzebie

18.00

 

III Niedziela  Adwentu    
16 XII

7.30

 

9.30

 + Kazimierza i Jarosława Toczyskich

12.00

 + Wacławę Olszewską w 21 rocz. śm. i Stefana Olszewskiego


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz