Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Misja św. Teresy zaprasza na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży

w  terminie 17-24 sierpnia 2019 r.
Zapraszamy na wypoczynek do malowniczej Kotliny Kłodzkiej.
Zakwaterowanie naszego wyjazdu będzie w Ośrodku Wczasowym Kamela w miejscowości Szczytna.  Ogrodzony, rozległy teren, pachnący ogród ,zieleń i czyste górskie powietrze zapewniają wspaniały kontakt z naturą.
http://www.kamela.info.pl/index.php/oferta/kolonie-i-zimowiska
*zakwaterowanie w pokojach 3,4,5- osobowych z łazienkami
*pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
*do naszej dyspozycji :boisko do piłki nożnej , koszykówki, siatkówki, stół do tenisa stołowego

Celem wyjazdu jest wzrost duchowy oparty na codziennej Eucharystii. To czas budowania wspólnoty, nowych doświadczeń, dobrej zabawy.
W programie: zwiedzanie, wyprawy w góry, turnieje sportowe, piłka nożna, dyskoteki, ognisko, nauka tańca nowoczesnego,
Kudowa Zdrój, Góry Stołowe: Rezerwat Błędne Skały, Szczeliniec  Wielki, Wambierzyce, Złoty Stok – Kopalnia Złota, Igliczna
                                                                                             
Przewidywany koszt wyjazdu 870,- dla osób modlących się w Misji św. Teresy. Dla innych osób chętnych – 950 zł.  Wpłacone zaliczki w przypadku rezygnacji zwracane są do 25 maja W przypadku rezygnacji w trakcie trwania turnusu nie ma możliwości zwrotu wpłaconych kosztów. Termin zgłoszenia do 28 lutego 2018 r. (zgoda na wyjazd  i zaliczka w wysokości 200,- na konto). Wpłaty po 1 stycznia2019 r.
Misja Św. Teresy  ul. Geodetów 45/13 Józefosław 05-500 Piaseczno
– BS Piaseczno  19 8002 0004 0048 0802 2027 0001
W opisie wpłaty proszę o podanie imienia i nazwiska dziecka, SZCZYTNA 2019
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu
Szczegółowe informacje: Dorota Rostkowska  501 272 312
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgłoszenie na wyjazd organizowany przez   Misję św. Teresy od Dz. Jezus
Wyrażam zgodę na wyjazd wakacyjny mojego dziecka do Szczytnej w dniach 17-24 sierpnia 2019 r .
na kolonie z Misją św. Teresy . Zapoznałem się z programem wyjazdu i go aprobuję. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną. Zobowiązuję się do wpłacenia wpisowego 200 zł do dnia 28.02.2019 oraz pozostałej kwoty do 01 czerwca 2019 r.
Imię i nazwisko dziecka:................................................................................
PESEL:...........................................................................................................
Adres zamieszkania:......................................................................................
Telefon kontaktowy:.....................................................................................

data: ........................................    podpis rodzica:....................................
Sobota, Grudzień 1, 2018, 13:37 | Brak komentarzy »

I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu. Jego duchowym sensem jest przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa w związku z sądem nad światem. W Adwencie powinniśmy poświęcić więcej czasu na modlitwę i słuchanie słowa Bożego. Nasza gotowość na przyjście Chrystusa wyraża się szczególnie w spowiedzi i Komunii świętej. Okazją do spowiedzi będą rekolekcje adwentowe. Odbędą się one od 14 do 16 grudnia (od piątku do niedzieli). Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Michał Kotowski, który pracuje w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie opiekuje się muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowy program rekolekcji jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

 2. W Adwencie w dni powszednie tradycyjnie odprawiana jest Msza święta o Matce Bożej zwana Roratami. Roraty będą w kaplicy u Sióstr od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45, natomiast w sobotę o 7.30. Podczas Rorat dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki. Przynoszą one na Mszę świętą serduszka z dobrymi uczynkami. Każdego dnia odbędzie się losowanie jednego serduszka – osoba, która zostanie wylosowana zabiera figurkę Matki Bożej na jeden dzień do domu. Na koniec Adwentu, spośród dzieci, które zbiorą wszystkie naklejki, zostanie wylosowane jedno, które otrzyma figurkę już na zawsze. Dzieci po Mszy świętej będą mogły spożyć śniadanie na stołówce w szkole. W tym czasie, przed rozpoczęciem lekcji dziećmi opiekują się rodzice. Proszę mamy dzieci, które ze mną rozmawiały, aby skontaktowały się z siostrami w sprawie gotowania ciepłego napoju. Informacje o Adwencie znajdują się również w kolejnym numerze pisemka Filuś.

 3. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godzinie 19.30 razem z grupą młodzieży Ruchu Światło-Życie. Na tym spotkaniu jedna z rodzin naszej parafii, która jest rodziną zastępczą, złoży świadectwo o swojej posłudze. Rodzina ta pełniąc posługę pogotowia opiekuńczego dla dzieci i rodziny zastępczej wychowała już około 60 dzieci. Jest ona autentycznym świadkiem obrony życia ludzkiego. Jeżeli oprócz młodzieży są osoby, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu to zapraszam do Sali na plebanii.

 4. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Przeznaczone są one na potrzeby seminarium duchownego w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia obchodzimy dzień modlitwy za te wspólnoty kościelne.

 6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają medaliki z Matką Bożą. Proszę, aby medaliki były wyłożone przed Mszą świętą na tacy do poświęcenia. Poświęcenie i wręczenie medalików odbędzie się po kazaniu. Dokonają tego rodzice, jednocześnie błogosławiąc swoje dziecko znakiem krzyża. Przy tej okazji przypominam, że każdy chrześcijanin powinien nosić na piersi jakiś znak religijny, który przypomina mu o jego godności jako dziecka Bożego. Po Mszy świętej o 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek      3  XII

6.45

Za parafian

 18.00

 

Wtorek               4 XII

6.45

 

14.00

Pogrzeb: + Grażyna Życzkowska (z Urzuta)

 

 

Środa                  5  XII

 

6.45

+ Stefanię i Franciszka Zieja, Kazimierza i Mariannę Zieja

 18.00

 

Czwartek            6 XII

6.45

O bł. Boże i potrzebne łaski dla rodziny Miałkowskich

 18.00

 

Piątek                 7  XII

6.45

 

 

 

Sobota                8  XII

    7.30

+ Leona Śniegowskiego

18.00

+ Wojciecha, Kazimierę, Elżbietę, Mariana i Zdzisława Idzikowskich

II Niedziela  Adwentu    
9 XII

 

7.30

 

9.30

+ Wiesławę i Ryszarda Zawiślak, Marię i Franciszka Wiewióra

12.00

+ Mariannę Ścisłowską
Niedziela, Listopad 25, 2018, 20:35 | Brak komentarzy »

25 listopada 2018

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent.
 2. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W piątek w liturgii obchodzimy święto świętego Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 7.30 zostanie odprawiona Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy odmówimy Różaniec. Tego dnia, w sobotę, wyjątkowo nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00.
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny na grudzień – w numerze tym jest lampion roratni. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz na nowy rok. Jest także grudniowy numer Różańca. W Niedzieli znaleźć można obszerny artykuł o życiu ojca Jerzego Tomzińskiego z zakonu paulinów, który skończył w tym roku 100 lat. Zakonnik ten był przyjacielem zarówno św. Jana Pawła II jak i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.   

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       26  XI

7.00

 Za parafian

 18.00

 

Wtorek               27 XI

7.00

 + Kazimierza Lenart w 1 rocz. śm.

18.00

 

Środa                  28  X

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            29 XI

7.00

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla rodziny Miałkowskich

 18.00

 

Piątek                  30  XI

7.00

 

18.00

 + Adama Fijałkowskiego w rocz. śm.

Sobota                01  XII

    7.30

 

 

 

I Niedziela Adwentu    
02 XII

7.30

 

9.30

 + Krystynę i Tadeusza Nowak

12.00

 + Stanisława i Marię Jasińskich


Poniedziałek, Listopad 19, 2018, 09:11 | Brak komentarzy »

18 listopada 2018

33 Niedziela Zwykła

 1. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 2. Zapraszam dzieci i młodzież na spotkania organizowane w parafii. Grupa dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus, misji modlitwy za kapłanów, spotyka się w poniedziałki o godzinie 14.45 w sali na plebanii. Grupę tę prowadzi siostra Katarzyna – katechetka. Natomiast spotkania młodzieży Ruchu Światło-Życie odbywają się w piątki o godzinie 19.00. Próby scholi parafialnej odbywają się w sobotę o godzinie 10.00 w sali przy plebanii.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.30 zapraszam na spotkanie służbę liturgiczną ołtarza – ministrantów, lektorów i szafarzy.
 4.  W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania NMP, w czwartek św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, w sobotę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.      
 5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny. W Niedzieli znaleźć można m.in. obszerną relację z obchodów święta Niepodległości. Natomiast w Gościu Niedzielnym znajduje się obszerny dodatek historyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także artykuł o nowym błogosławionym Michale Giedroyciu.   

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       19  XI

7.00

 Za parafian

 18.00

 

Wtorek               20 XI

7.00

 W intencji Bogu wiadomej

18.00

 

Środa                  21  X

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            22 XI

7.00

 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla rodziny Miałkowskich

 18.00

 

Piątek                  23  XI

7.00

 

18.00

 

Sobota                24  XI

    7.30

 

18.00

 + Katarzynę Szczepańską

XXXIV Niedziela  Zwykła    
25 XI

Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata

7.30

 + Kazimierza Zielińskiego i zmarłych z rodziny

9.30

 + Rozalię i Andrzeja Zduńskich

12.00

 + Piotra i Henrykę Przybysz


Wtorek, Listopad 13, 2018, 10:42 | Brak komentarzy »

11 listopada 2018

32 Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę 11-go listopada przypada Święto Niepodległości, 100-lecie odzyskania przez nasz Naród niepodległości państwowej. Z tej racji w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 9.30, która odprawiona będzie w intencji Ojczyzny, zapraszamy na prezentację słowno-muzyczną w wykonaniu naszej młodzieży. Główne uroczystości kościelne z tej okazji odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie; o godzinie 9.00 uroczysta Msza święta z udziałem władz państwowych, natomiast o godzinie 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert. Pamiętajmy także w prywatnych modlitwach o naszej Ojczyźnie, Polsce.
 2. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.30 zapraszam na spotkanie przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej.  
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jak zwykle na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli znaleźć można m.in. bardzo dobry obszerny wywiad z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej. 

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       12  XI

7.00

 W intencji Bogu wiadomej

 18.00

 

Wtorek               13 XI

7.00

 Za parafian

18.00

 

Środa                  14  X

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            15 XI

7.00

 

 18.00

 

Piątek                  16  XI

7.00

 

18.00

 + Alicję Gajewską w 8 rocz. śm.

Sobota                17  XI

    7.30

 Dziękczynno-błagalna dla Elżbiety w dniu imienin

18.00

 + Halinę Paluchowską

XXXIII Niedziela  Zwykła    
18 XI

7.30

 + Marka Kunickiego

9.30

 + z rodz. Młynarczyków, Kierlańczyków, Piotrowskich i Zofię Jackowską

12.00

 + Aleksandra (m), Wiktorię i Leszka Powierża


Niedziela, Listopad 4, 2018, 13:32 | Brak komentarzy »

4 listopada 2018

31 Niedziela Zwykła

 1. W minioną niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W naszej parafii na pomoc wspólnotom prześladowanym zebrano 655 zł.  Pieniądze te zostały przekazywane na konto organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za każdą ofiarę. 
 2. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Przypominam, że w naszej parafii w poniedziałki o godzinie 14.45 odbywają się spotkania dla dzieci Misji świętej Teresy od Dzieciatka Jezus – misji modlitwy za kapłanów, które prowadzi s. Katarzyna. Natomiast w piątki o godzinie 19.00 spotyka się młodzież Ruchu Światło-Życie. Zachęcam do udziału w tych spotkaniach. Formacja duchowa, która ma miejsce w zrzeszeniach katolickich, stanowi wielką pomoc dla dzieci i młodzieży w zachowaniu życia moralnego i rozwoju zjednoczenia z Chrystusem.  
 4. W przyszłą niedzielę 11-go listopada przypada Święto Niepodległości, 100-lecie odzyskania przez nasz Naród niepodległości państwowej. Z tej racji w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 9.30 zapraszamy na prezentację słowno-muzyczną w wykonaniu naszej młodzieży. Z tej też przyczyny spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą odbędzie się za dwa tygodnie – 18 listopada.  Główne uroczystości kościelne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie; o godzinie 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem władz państwowych, natomiast o godzinie 17.00 będzie okolicznościowy koncert. Wejście na uroczystość jest raczej tylko na zaproszenia – dysponuję kilkoma. Jeśli są osoby z naszej parafii, które chciały by pojechać to proszę o odebranie zaproszenia w zakrystii. 
 5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie pomagał ks. dr Dariusz Buksik salezjanin. Dlatego też będzie możliwość spowiedzi podczas Mszy świętych. Ksiądz Dariusz jest cenionym kierownikiem duchownym – zapraszam do korzystania z jego posługi w konfesjonale i kierownictwa duchowego. Będzie on spowiadał podczas Mszy świętej o 7.30 i 9.30, o 12 będzie celebrował Najświętszą Ofiarę. 
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jak zwykle na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii jest także nowy numer miesięcznika Egzorcysta.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       5  XI

7.00

 Za parafian

 18.00

 + Stanisława Małeckiego

Wtorek               6 XI

7.00

 

18.00

 

Środa                  7  X

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            8 XI

7.00

 

 18.00

 

Piątek                  9  XI

7.00

 

18.00

 + Marię Lenart w 1 rocz. śm.

Sobota                10  XI

    7.30

 

12.00

 W intencji pielgrzymów do La Salette

18.00

 O dary Ducha Świętego dla Mariusza w 30 rocz. urodzin

XXXII Niedziela  Zwykła    
11 XI

7.30

 

9.30

 Za Ojczyznę

12.00

 O bł. Boże  dla Michała w 3 rocz. urodzin


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz