Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Wrzesień 30, 2018, 11:57 | Brak komentarzy »

30 września 2018

26 Niedziela Zwykła

 • W środę 3 października na Mszy św. o godzinie 18.00 J. E. Kazimierz kardynał Nycz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszam nie tylko rodziny osób, które przyjmują bierzmowanie, ale wszystkich parafian do modlitwy za młodzież razem z naszym Arcypasterzem.   
 • W październiku nabożeństwa Różańcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15; w soboty po Mszy świętej o godzinie 18.00; w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12.00. Przez cały październik w dni powszednie odprawiane są codziennie dwie Msze święte – rano w kaplicy u sióstr (tak jak zwykle od poniedziałku do piątku o 7.00, a w sobotę o 7.30) i druga Msza święta w kościele o godzinie 18.00. 
 • Zapraszam dzieci na spotkania koła Misyjnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 14.30 – po lekcjach w szkole, w sali na plebanii. Grupę tę prowadzić będzie siostra Katarzyna – katechetka.
 • Zapraszamy młodzież od siódmej klasy wzwyż na spotkania grupy oazowej, które odbywają się w piątki o godzinie 19-ej w sali parafialnej na plebanii.
 • Zapraszam dzieci i młodzież do ofiarowania Matce Bożej ŻYWEJ KORONY. W kościele wystawiona jest pusta korona. Na tej koronie będziemy przyklejać małe kolorowe karteczki w kształcie szlachetnych kamieni, które trzeba samemu zrobić, wyciąć:

Czerwony – uczynek miłości bliźniego,

Żółty – wyrzeczenie,

Niebieski – modlitwa w jakiejś intencji,

Zielony – posłuszeństwo,

Fioletowy – przebaczenie, przeproszenie.

Jeśli jakiegoś dnia zdobędziesz jeden lub więcej klejnotów do korony Matki Bożej, to następnego dnia podczas nabożeństwa różańcowego lub w niedzielę po Mszy świętej możesz je przykleić. Wyjaśnione jest to dokładnie w małym pisemku dla dzieci, które zostało wydrukowane na październik. Pisemko to nosi tytuł FILUŚ. Można je wziąć bezpłatnie ze stolika z prasą. Jest tam również opowiadanie dla dzieci i zadanie o jednej z części Różańca. W przyszłości jeśli redagowalibyśmy okolicznościowy numer FIUSIA, zapraszam osoby, które chciałyby redagować i formatować to pisemko.

 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 1 października, św. Teresy od Dzieciatka Jezus; w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
 • W tym tygodni przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie przed Różańcem od godziny 16.30.
 • W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Z racji nabożeństw różańcowych Msza św. rano o 7.30 będzie odprawiona bez Różańca w kaplicy u sióstr.
 • Parafia organizuje 20 października (w sobotę) pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 60 złoty. Zapisy w zakrystii.
 • Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 • Na stornie internetowej umieszczona jest nowa katecheza dla dorosłych dotycząca życia duchowego: Rady dotyczące rozwoju życia duchowego ujęte w krótkich punktach. Zapraszam do lektury. Katechezy takie będę starał się umieszczać co miesiąc.
 • Od 6 do 13 października ksiądz Proboszcz jest z Misja św. Teresy na pielgrzymce do La Salette we Francji. Msze święte i nabożeństwa będą prowadzić w tym czasie inni kapłani.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       1  X

7.00

 

 18.00

 + Henryka Rylskiego w 3 rocz. śm.

Wtorek               25 X

7.00

 

18.00

 

Środa                  3  X

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            4 X

7.00

 

 18.00

 

Piątek                  5  X

7.00

 

18.00

 

Sobota                6  X

    7.30

 

16.00

 Msza święta ślubna

18.00

 

XXVII Niedziela  Zwykła    
7 X

7.30

  + Helenę Soczewka i Henryka Puchnia

9.30

  + Janusza Matulewicza w 27 rocz. śm. , jego rodziców i brata

12.00

 O błogosławieństwo Boże dla Kingi i Olega w 13 rocz. ślubu


Niedziela, Wrzesień 23, 2018, 12:11 | Brak komentarzy »

23 września 2018

25 Niedziela Zwykła

 

 1. Zapraszam dzieci na spotkania koła Misyjnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 14.30 – po lekcjach w szkole, w sali na plebanii. Pierwsze spotkanie jest w najbliższy poniedziałek. Grupę tę prowadzić będzie siostra Katarzyna – katechetka.
 2. W piątek o godzinie 19.00 będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk J. E. Kazimierza kardynała Nycza 3 października na Mszy św. o godzinie 18.00. 
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież od szóstej klasy szkoły podstawowej na spotkania grupy oazowej, które odbywają się w piątki o godzinie 19-ej w sali parafialnej na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek, 27 września, św. Wincentego a Paulo; w piątek, 28 września, św. Wacława; w sobotę, 29 września, świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. Parafia organizuje w sobotę 20 października pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 60 złoty. Zapisy w zakrystii.
 6. Ogłoszenie gospodarcze: W minionym tygodniu przeprowadzony został gruntowny remont instalacji grzewczej kościoła. Zainstalowano blok pomp, sprzęgło hydrauliczne, dokonano przeglądu pieca, zainstalowano elektroniczny system regulacji ogrzewania i odpowietrzono  całość układu. Także usunięto usterkę w piecu na plebanii i dokonano przeglądu tego pieca.   
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – dla dzieci.
 8. W piątek 28 września w czterech miejscach naszej parafii: Kostowcu na parkingu przed kościołem; Siestreni przy krzyżu przy trasie Katowickiej; w Rozalinie na pętli oraz w Urzucie spotykamy się o godz 15.00 na wspólnej modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       24  IX

7.00

 Za parafian.

 18.00

 

Wtorek               25  IX

7.00

  

18.00

 + Cezarego Bema w 1 rocz. śm.

Środa                  26  IX

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            27 IX

7.00

 O błogosławieństwo Boże dla Walentyny w 80 rocznicę urodzin.

16.00

 O błogosławieństwo Boże dla dzieci i pracowników przedszkola.

 18.00

 

Piątek                  28  IX

7.00

 + Marka i Henryka (m) Niewiadomskich  

18.00

 

Sobota                29  IX

    7.30

 

17.00

 Msza święta ślubna

18.00

 

XXVI Niedziela  Zwykła    
30 IX

7.30

  

9.30

 + Jerzego Małeckiego

12.00

 O szczęśliwe rozwiązanie


Niedziela, Wrzesień 16, 2018, 21:15 | Brak komentarzy »

16 września 2018

24 Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny z racji wspomnienia św. Zygmunta Szczęsnego Felilińskiego, który jest patronem naszej świątyni. Sumę o godzinie 12.00 odprawi ks. Dariusz Miros pracujący w parafii św. Jozafata Kuncewicza na warszawskich Powązkach. Na Sumie odpustowej poświęcimy również ziarno na zasiew i wszystkie inne płody roli. Będą to nasze parafialne dożynki – produkty te poniesiemy w procesji, dziękując za nie Bogu i prosząc o chleb codzienny. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a po niej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w procesji i odśpiewanie Hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie stan łaski uświęcającej, Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka). Na sumie proszę o obecność asystę kościelną. Prosiłbym też dziewczynki do sypania kwiatków.
 2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 17 września, św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – patrona naszego kościoła, którego święto przenieśliśmy na dzień dzisiejszy; we wtorek, 18 września, św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży i współpatrona Polski; w czwartek, 20 września, świętych męczenników koreańskich, Andrzeja, Pawła i ich towarzyszy; w piątek, 21 września, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 3. W piątek o godzinie 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, którzy mają wyznaczone funkcje podczas uroczystości oraz świadków bierzmowania. Młodzież przyjmie ten sakrament z rąk J. E. Kazimierza kardynała Nycza 3 października na Mszy św. o godzinie 18.    
 4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest m.in. bardzo ciekawy obszerny artykuł o bł. Michale Tomaszku i bł. Zbigniewie Strzałkowskim polskich misjonarzach, którzy ponieśli śmierć męczeńską w Peru, a także artykułu o św. Stanisławie Kostce i o portugalskim dziecku uzdrowionym cudownie za przyczyną świętych pastuszków z Fatimy. Natomiast w Gościu Niedzielnym jest artykuł o przygotowywanej autokefalii, czyli niezależności od Moskwy Kościoła prawosławnego na Ukrainie oraz artykuły o możliwości wykorzystania nowoczesnych środków przekazu w rozwoju życia duchowego. 

 

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       17  IX

7.00

 

 18.00

 + Cyrylę w 30 rocz. śm. i Eugeniusza Niedbała

Wtorek               18  IX

7.00

  

18.00

 

Środa                  19  IX

7.00

 

 18.00

 

Czwartek            20  IX

7.00

 

 18.00

 +Wincentego Pycia w 40 rocz. śm.

Piątek                  21  IX

7.00

 

18.00

 

Sobota                22  IX

    7.30

 

  18.00

 O bł. Boże dla rodziny w 5 rocz. ślubu, o wszystkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

XXV Niedziela  Zwykła    
23 IX

7.30

   Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Barbary i Tadeusza w 34 rocz. ślubu oraz o potrzebne łaski dla ich dzieci i wnuków.

9.30

 + Stanisławę Pawłowską w 11 rocz. śm. i jej rodziców Helenę i Stanisława 

12.00

 + Helenę Stawińską w 30 rocz. śm. , Zygmunta i Zdzisława Stawińskich oraz Katarzynę i Stanisława Olczak


Niedziela, Wrzesień 9, 2018, 13:36 | Brak komentarzy »

9 września 2018

23 Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek, 13 września, św. Jana Chryzostoma; w piątek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę, 15 września, wspomnienie NPM Bolesnej.
 2. W piątek o godzinie 19.00 zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 3. Po wakacjach ruszają spotkania formacji OAZY. Spotkania odbywają się w piątki w sali na plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny z racji wspomnienia św. Zygmunta Szczęsnego Felilińskiego, który jest patronem naszej świątyni. Sumę o godzinie 12.00 odprawi ks. Dariusz Miros pracujący w parafii św. Jozafata Kuncewicza na warszawskich Powązkach. Na Sumie odpustowej poświęcimy również ziarno na zasiew i wszystkie inne płody roli. Można przynieść w koszyczku te produkty, które sami wyhodowaliśmy na polach czy w ogródkach. Będą to nasze parafialne dożynki – produkty te poniesiemy w procesji, dziękując za nie Bogu i prosząc o chleb codzienny. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a po niej odśpiewamy Hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w procesji i odśpiewanie Hymnu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (przyjęcie stan łaski uświęcającej, Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka). Na sumie proszę o obecność asystę kościelną. Prosiłbym też dziewczynki do sypania kwiatków.
 5. Gmina Nadarzyn zaprasza 13 września na VI Nadarzyńskie dni profilaktyki i zdrowego życia. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest artykuł o kontrowersyjnych wypowiedziach Papieża Franciszka w związku z wypowiedzią jednego z arcybiskupów, który wezwał Papieża do złożenia dymisji. Osobiście uważam, że ataki na Papieża Franciszka i negatywne wypowiedzi na jego temat są od początku jego pontyfikatu sterowane przez media. Jest to medialna kampania przeciwko Ojcu Świętemu. Niestety przyłączają się do tej kampanii także osoby duchowne, co bardzo smuci. Każdy katolik, a szczególnie osoby duchowne mają obowiązek bronić Papieża i nie powinny się na jego temat negatywnie wypowiadać. Cała ta sytuacja bardzo szkodzi Kościołowi – rozbija jedność Kościoła i podważa autorytet tego, kto ma od Chrystusa największa władze na ziemi. Na stoliku z prasą jest także miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       10  IX

7.00

 Za parafian

 18.00

 

Wtorek               11  IX

7.00

  

18.00

 

Środa                  12  IX

7.00

 

 18.00

 Dziękczynna za łaski udzielone rodzinie  

Czwartek            13  IX

7.00

 

 18.00

 

Piątek                  14  IX

7.00

 

18.00

 + Halinę Pączek w 13 rocz. śm. i Mieczysława Pączka

Sobota                15  IX

    7.30

 

17.00

 Msza św. ślubna

  18.00

 + Jana i Anielę Żak

XXIV Niedziela  Zwykła    
16 IX

7.30

  

9.30

 O bł. Boże i zdrowie dla Stanisława i Leszka   

12.00

 Za parafian  - Suma odpustowa św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego


Piątek, Sierpień 31, 2018, 12:24 | Brak komentarzy »

2 września 2018

22 Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła; w sobotę Święto Narodzenia NMP.
 2. W poniedziałek o godz. 10.30 będzie odprawiona w kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły na terenie naszej parafii. O godzinie 12.00 nastąpi poświecenie nowej sali gimnastycznej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą świętą od godziny 17.00. Zachęcam do spowiedzi szczególnie dzieci rozpoczynające nowy rok nauki. Msza święta tego dnia będzie z formularza wotywnego o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 4. Od września, od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać terminy Mszy świętych na rok 2019 – intencje mszalne i terminy ślubów.
 5. Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 3 października 2018 r. na Mszy św. o godzinie 18.00. Sakramentu tego udzieli J.E. Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w piątek 7 września na godz. 18.30 – po Mszy św.
 6. Odpust parafialny św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego będziemy świętować 16 września na Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Pierwsza Komunia święta dzieci planowana jest na 12 maja na godz. 12.00; natomiast rocznica Komunii świętej na 19 maja na godz. 12.00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszam na spotkanie dzieci, które przyjmą pierwszą Komunię w naszej parafii, oczywiście wraz z rodzicami.
 8. Na stronie internetowej parafii publikowane będą katechezy formacyjne o życiu duchowym. We wrześniu poruszony jest temat o trzech etapach rozwoju życia duchowego – tzw. trzy nawrócenia.          
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek       03  IX

7.00

 Za parafian

10.30

 Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego

 18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Beaty i Wiesława w 28 rocz. ślubu

Wtorek               04  IX

7.00

  

18.00

 

Środa                  05  IX

7.00

 

 18.00

 + Wojciecha Idzikowskiego

Czwartek            06  IX

7.00

 + Leokadię i Rafała (?) w rocznicę śmierci

 18.00

 

Piątek                  07  IX

7.00

 

18.00

 + Jana Olszewskiego w 1 rocz. śm.

Sobota                08  IX

    7.30

 

16.00

 Msza św. ślubna

  18.00

 

XXIII Niedziela  Zwykła    
09 IX

7.30

 + Mariannę i Stanisława Anuszkiewicz; Krystynę, Zdzisława, Rozalię i Józefa Kryńskich   

9.30

 + Mariusza (?) w 1 rocznicę śmierci  

12.00

 + Tadeusza Nowaka 


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz