Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 
 

 

 

Sobota, Luty 10, 2024, 23:44
VI Niedziela zwykła 
11 lutego 2024 r.

  1. Dziś, we Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzony jest w Kościele, ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorych. Po każdej Mszy świętej jest możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszam wszystkie osoby, które mają poważne i trwałe dolegliwości cielesne, duchowe, psychiczne do przyjęcia tego sakramentu uzdrowienia. 

  2. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczyna się liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową: o godz. 7.00 w kaplicy u Sióstr, o 10.00 w kościele i o 19.00 w kościele. Na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

  3. W Środę Popielcową Po Mszach Św, zbierana będzie ofiara do puszek dla Ukrainy.

  4.  W Wielkim Poście Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godzinie 17.15, a po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Msza święta. Zapraszam wspólnoty parafialne do zgłaszania się do prowadzenia rozważań. 

  5. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00. 

  6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 10 do 13 marca, od czwartej niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Wołkowycki duszpasterz akademicki, który pracuje w Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie. 

  7. Przez cały Wielki Post wystawiona będzie w kościele puszka z napisem „Jałmużna Postna”. Do puszki tej wolno wrzucać tylko pieniądze „wyposzczone” –  jeśli np. dziecko odmówi sobie zjedzenia batonika czekoladowego, który kosztuje 2 zł, to może wrzucić do puszki 2 zł. Jeśli jakaś osoba dorosła będzie pościć w piątek o chlebie i wodzie, to może wrzucić do puszki tyle pieniędzy ile mniej więcej wydałaby na jedzenie. Także mogą tam wrzucić ofiarę osoby walczące z nałogiem palenia papierosów. Te „wyposzczone” pieniądze będą przekazane na potrzeby warszawskiej Caritas.

  8. W Wielkim Poście w kruchcie wystawiona zostanie księga trzeźwościowa, w której można wpisywać swoje postanowienia dotyczące walki z nałogami. 


  1. Zakończyłem wizytę duszpasterską, kolędę. Dziękuję rodzinom, które mnie przyjęły i dziękuję za składane ofiary. W tym roku jak Bóg pozwoli chcemy odnowić wewnątrz kościół i zewnętrzną fasadę plebanii. Kolędę przyjęło 272 rodziny – nieco więcej niż w zeszłym roku (256). 

  2. Na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. 


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH


PONIEDZIAŁEK
12  lutego

7.00

O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi

   

WTOREK
13  lutego

7.00

Za chorych – o potrzebne łaski i siły w doświadczeniu choroby 

   

ŚRODA

POPIELCOWA

14  lutego

7.00

+ Helenę i Stefana 

10.00

Za Parafian

19.00

+ Alinę Zabel intencja po pogrzebie 

CZWARTEK
15  lutego

7.00

 
   

PIĄTEK 
16  lutego

7.00

 

18.00

+ Jana Dunaj w 14 rocz. śmierci 

SOBOTA 
17  lutego

7.30

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr i prowadzonych dzieł apostolskich.

18.00

+ Czesława Śniegowskiego 

I Niedziela Wielkiego Postu  
18  lutego

7.30

+ Stanisława Zalewskiego w 6 rocz. śmierci

9.30

+ Tadeusza Dąbrowskiego w 2 rocz. śmierci 

12.00

+ Henryka Stasalis w 30 rocz. śmierci, zmarłych rodziców i siostry


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage