Sobota, Kwiecień 6, 2024, 20:31

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024 r.

1. W tegoroczną Wielkanoc Kościół w Polsce rozpoczął nowennę, dziewięcioletnie przygotowanie do obchodów w 2033 roku dwu tysiąclecia tajemnicy Odkupienia dokonanej przez Jezusa Chrystusa.

2. W poniedziałek obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest przeniesiona z 25 marca – ponieważ wypadła w Wielki Tydzień.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele odprawimy nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego – tych, którzy nie mogą przyjść zachęcam do modlitwy w domu. Taca dziś przeznaczona jest na Caritas. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

4. Na stoliku jest prasa katolicka; w zakrystii jest miesięcznik Różaniec na kwiecień.

8  kwietnia

+ za dusze w czyśćcu cierpiące

9  kwietnia

10  kwietnia