Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Misja św. Teresy zaprasza na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży

w  terminie 17-24 sierpnia 2019 r.
Zapraszamy na wypoczynek do malowniczej Kotliny Kłodzkiej.
Zakwaterowanie naszego wyjazdu będzie w Ośrodku Wczasowym Kamela w miejscowości Szczytna.  Ogrodzony, rozległy teren, pachnący ogród ,zieleń i czyste górskie powietrze zapewniają wspaniały kontakt z naturą.
http://www.kamela.info.pl/index.php/oferta/kolonie-i-zimowiska
*zakwaterowanie w pokojach 3,4,5- osobowych z łazienkami
*pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie)
*do naszej dyspozycji :boisko do piłki nożnej , koszykówki, siatkówki, stół do tenisa stołowego

Celem wyjazdu jest wzrost duchowy oparty na codziennej Eucharystii. To czas budowania wspólnoty, nowych doświadczeń, dobrej zabawy.
W programie: zwiedzanie, wyprawy w góry, turnieje sportowe, piłka nożna, dyskoteki, ognisko, nauka tańca nowoczesnego,
Kudowa Zdrój, Góry Stołowe: Rezerwat Błędne Skały, Szczeliniec  Wielki, Wambierzyce, Złoty Stok – Kopalnia Złota, Igliczna
                                                                                             
Przewidywany koszt wyjazdu 870,- dla osób modlących się w Misji św. Teresy. Dla innych osób chętnych – 950 zł.  Wpłacone zaliczki w przypadku rezygnacji zwracane są do 25 maja W przypadku rezygnacji w trakcie trwania turnusu nie ma możliwości zwrotu wpłaconych kosztów. Termin zgłoszenia do 28 lutego 2018 r. (zgoda na wyjazd  i zaliczka w wysokości 200,- na konto). Wpłaty po 1 stycznia2019 r.
Misja Św. Teresy  ul. Geodetów 45/13 Józefosław 05-500 Piaseczno
– BS Piaseczno  19 8002 0004 0048 0802 2027 0001
W opisie wpłaty proszę o podanie imienia i nazwiska dziecka, SZCZYTNA 2019
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu
Szczegółowe informacje: Dorota Rostkowska  501 272 312
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgłoszenie na wyjazd organizowany przez   Misję św. Teresy od Dz. Jezus
Wyrażam zgodę na wyjazd wakacyjny mojego dziecka do Szczytnej w dniach 17-24 sierpnia 2019 r .
na kolonie z Misją św. Teresy . Zapoznałem się z programem wyjazdu i go aprobuję. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną. Zobowiązuję się do wpłacenia wpisowego 200 zł do dnia 28.02.2019 oraz pozostałej kwoty do 01 czerwca 2019 r.
Imię i nazwisko dziecka:................................................................................
PESEL:...........................................................................................................
Adres zamieszkania:......................................................................................
Telefon kontaktowy:.....................................................................................

data: ........................................    podpis rodzica:....................................
Sobota, Grudzień 1, 2018, 13:37

I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu. Jego duchowym sensem jest przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa w związku z sądem nad światem. W Adwencie powinniśmy poświęcić więcej czasu na modlitwę i słuchanie słowa Bożego. Nasza gotowość na przyjście Chrystusa wyraża się szczególnie w spowiedzi i Komunii świętej. Okazją do spowiedzi będą rekolekcje adwentowe. Odbędą się one od 14 do 16 grudnia (od piątku do niedzieli). Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Michał Kotowski, który pracuje w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie opiekuje się muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowy program rekolekcji jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

  2. W Adwencie w dni powszednie tradycyjnie odprawiana jest Msza święta o Matce Bożej zwana Roratami. Roraty będą w kaplicy u Sióstr od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45, natomiast w sobotę o 7.30. Podczas Rorat dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki. Przynoszą one na Mszę świętą serduszka z dobrymi uczynkami. Każdego dnia odbędzie się losowanie jednego serduszka – osoba, która zostanie wylosowana zabiera figurkę Matki Bożej na jeden dzień do domu. Na koniec Adwentu, spośród dzieci, które zbiorą wszystkie naklejki, zostanie wylosowane jedno, które otrzyma figurkę już na zawsze. Dzieci po Mszy świętej będą mogły spożyć śniadanie na stołówce w szkole. W tym czasie, przed rozpoczęciem lekcji dziećmi opiekują się rodzice. Proszę mamy dzieci, które ze mną rozmawiały, aby skontaktowały się z siostrami w sprawie gotowania ciepłego napoju. Informacje o Adwencie znajdują się również w kolejnym numerze pisemka Filuś.

  3. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godzinie 19.30 razem z grupą młodzieży Ruchu Światło-Życie. Na tym spotkaniu jedna z rodzin naszej parafii, która jest rodziną zastępczą, złoży świadectwo o swojej posłudze. Rodzina ta pełniąc posługę pogotowia opiekuńczego dla dzieci i rodziny zastępczej wychowała już około 60 dzieci. Jest ona autentycznym świadkiem obrony życia ludzkiego. Jeżeli oprócz młodzieży są osoby, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu to zapraszam do Sali na plebanii.

  4. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Przeznaczone są one na potrzeby seminarium duchownego w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia obchodzimy dzień modlitwy za te wspólnoty kościelne.

  6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają medaliki z Matką Bożą. Proszę, aby medaliki były wyłożone przed Mszą świętą na tacy do poświęcenia. Poświęcenie i wręczenie medalików odbędzie się po kazaniu. Dokonają tego rodzice, jednocześnie błogosławiąc swoje dziecko znakiem krzyża. Przy tej okazji przypominam, że każdy chrześcijanin powinien nosić na piersi jakiś znak religijny, który przypomina mu o jego godności jako dziecka Bożego. Po Mszy świętej o 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny.

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek      3  XII

6.45

Za parafian

 18.00

 

Wtorek               4 XII

6.45

 

14.00

Pogrzeb: + Grażyna Życzkowska (z Urzuta)

 

 

Środa                  5  XII

 

6.45

+ Stefanię i Franciszka Zieja, Kazimierza i Mariannę Zieja

 18.00

 

Czwartek            6 XII

6.45

O bł. Boże i potrzebne łaski dla rodziny Miałkowskich

 18.00

 

Piątek                 7  XII

6.45

 

 

 

Sobota                8  XII

    7.30

+ Leona Śniegowskiego

18.00

+ Wojciecha, Kazimierę, Elżbietę, Mariana i Zdzisława Idzikowskich

II Niedziela  Adwentu    
9 XII

 

7.30

 

9.30

+ Wiesławę i Ryszarda Zawiślak, Marię i Franciszka Wiewióra

12.00

+ Mariannę Ścisłowską
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz