Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Sobota, Grudzień 1, 2018, 13:37

I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu. Jego duchowym sensem jest przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa w związku z sądem nad światem. W Adwencie powinniśmy poświęcić więcej czasu na modlitwę i słuchanie słowa Bożego. Nasza gotowość na przyjście Chrystusa wyraża się szczególnie w spowiedzi i Komunii świętej. Okazją do spowiedzi będą rekolekcje adwentowe. Odbędą się one od 14 do 16 grudnia (od piątku do niedzieli). Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Michał Kotowski, który pracuje w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie opiekuje się muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowy program rekolekcji jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

2. W Adwencie w dni powszednie tradycyjnie odprawiana jest Msza święta o Matce Bożej zwana Roratami. Roraty będą w kaplicy u Sióstr od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45, natomiast w sobotę o 7.30. Podczas Rorat dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki. Przynoszą one na Mszę świętą serduszka z dobrymi uczynkami. Każdego dnia odbędzie się losowanie jednego serduszka – osoba, która zostanie wylosowana zabiera figurkę Matki Bożej na jeden dzień do domu. Na koniec Adwentu, spośród dzieci, które zbiorą wszystkie naklejki, zostanie wylosowane jedno, które otrzyma figurkę już na zawsze. Dzieci po Mszy świętej będą mogły spożyć śniadanie na stołówce w szkole. W tym czasie, przed rozpoczęciem lekcji dziećmi opiekują się rodzice. Proszę mamy dzieci, które ze mną rozmawiały, aby skontaktowały się z siostrami w sprawie gotowania ciepłego napoju. Informacje o Adwencie znajdują się również w kolejnym numerze pisemka Filuś.

3. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godzinie 19.30 razem z grupą młodzieży Ruchu Światło-Życie. Na tym spotkaniu jedna z rodzin naszej parafii, która jest rodziną zastępczą, złoży świadectwo o swojej posłudze. Rodzina ta pełniąc posługę pogotowia opiekuńczego dla dzieci i rodziny zastępczej wychowała już około 60 dzieci. Jest ona autentycznym świadkiem obrony życia ludzkiego. Jeżeli oprócz młodzieży są osoby, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu to zapraszam do Sali na plebanii.

4. W tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Przeznaczone są one na potrzeby seminarium duchownego w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia obchodzimy dzień modlitwy za te wspólnoty kościelne.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają medaliki z Matką Bożą. Proszę, aby medaliki były wyłożone przed Mszą świętą na tacy do poświęcenia. Poświęcenie i wręczenie medalików odbędzie się po kazaniu. Dokonają tego rodzice, jednocześnie błogosławiąc swoje dziecko znakiem krzyża. Przy tej okazji przypominam, że każdy chrześcijanin powinien nosić na piersi jakiś znak religijny, który przypomina mu o jego godności jako dziecka Bożego. Po Mszy świętej o 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny.

Poniedziałek      3  XII

Za parafian

Wtorek               4 XII

Pogrzeb: + Grażyna Życzkowska (z Urzuta)