Niedziela, Kwiecień 14, 2019, 21:50

Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiaj w Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, czyli najważniejsze obchody liturgiczne w ciągu roku kościelnego.
  2. W Wielką Środę od godziny 9.00 jest możliwość udzielenia w domu sakramentów świętych chorym. Proszę o zgłaszanie tych osób w zakrystii.
  3. W Wielki Czwartek w katedrze warszawskiej o godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza święta z poświęceniem olejów świętych – krzyżma i oleju chorych, które używa się do sprawowania sakramentów świętych we wszystkich parafiach. Podczas tej Mszy świętej kapłani pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza odnawiają swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Natomiast wieczorem, w naszej parafii o godzinie 18.00, odprawiona zostanie Msza Wieczerzy Pańskiej. Po tej Mszy odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy – jest to liturgiczny znak uwiezienia Pana Jezusa.
  4. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, zgodnie ze starożytną tradycją, Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek w kościele o godzinie 7.00 zapraszam na modlitwę tzw. ciemnej Jutrzni – jest to poranna modlitwa Liturgii Godzin. Natomiast o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z czterech części: Liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek po ciemnej Jutrzni kościół przez cały czas będzie otwarty. Odbywa się w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Proszę Siostry Zakonne i służbę liturgiczną, ministrantów, lektorów i szafarzy o wpisanie się na dyżur adoracji – lista jest w zakrystii.
  5. Po Liturgii Męki Pańskiej młodzież poprowadzi czuwanie modlitewne do godziny 22.00. Po godzinie 22.00 jest możliwość adoracji nocnej. Proszę o wpisanie się na każdą godzinę przynajmniej po dwie osoby dorosłe – lista jest w zakrystii.
  6. W Wielką Sobotę będzie święcenie pokarmów w kościele od godziny 8.30 do 11.30, o godzinie 12.00 w Urszulinie i od 12.30 do 14.00 ponownie w kościele. Od godziny 9.00 do 11.00 będzie jeszcze możliwość spowiedzi dla spóźnialskich – u Ks. Profesora Mieczysława Nowaka.  W ciągu dnia jest również możliwość zaopatrzenia się w wodę święconą. Wigilia Paschalna – matka wszystkich Mszy świętych rozpocznie się o godzinie 20.00.
  7. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie się o godzinie 6.00. Następne Msze święte będą o godzinie 9.30  i 12.00.
  8. Całe Triduum Paschalne będzie gościł w naszej parafii Ks. Profesor Mieczysław Nowak.
  9. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z ofiar tych są również częściowo finansowane kwiaty do strojenia ołtarza w ciągu roku. Do tej pory wpłacono: z Rozalina 1000 zł, z Urszulina 250 zł, z Urzuta (z ul. Echa Leśne) 310 zł, z Siestrzeni 950 zł.
  10. Na stoliku jest wyłożona prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny.

Wielki    Poniedziałek          15.IV

Wielki Wtorek 16.IV

+ Karolinę Pączek intencja po pogrzebie

O zdrowie i potrzebne łaski dla Wojciecha z okazji urodzin