Ze względu na sytuację i sporą ilość koniecznych komunkatów, wszelkie informacje i materiały związane z epidemią Koronawirusa zostały przeniesione do dedykkowanej zakładki Koronawirus. W tym trudnym czasie zachęcamy również do zapoznania się z zakładką Publikacje, w której znajdą państwo katechezy ks. Proboszcza Ludwika Nowakowskiego oraz rekolekcje internetowe prowadzone przez ks. prof. Mieczysława Nowaka

Piątek, Marzec 20, 2020, 14:04

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

1. W związku z ograniczeniem zgromadzeń do 50 osób proszę, aby we wszystkich Mszach świętych, aż do odwołania w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, uczestniczyły raczej tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne, ich rodzina. Jeśli w niedzielę przyjdzie więcej osób na Mszę św. to proszę, aby w świątyni nie było więcej niż 50 osób – reszta osób powinna stać w małych grupach na zewnątrz świątyni (będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie; Komunia święta będzie rozdawana na progu świątyni).
  2. W Niedzielę będzie również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą – w czasie między Mszami i po ostatniej Mszy świętej do godziny 14.00. Będą w tym czasie dyżurować szafarze Eucharystii. Zatem rodziny mogą przyjechać z dziećmi tylko w celu przyjęcia Komunii świętej.
  3. W tygodniu w dni powszednie, za wyjątkiem piątku, codzienne o godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji. W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi. Wystawienie jest w intencji o ustanie w Polsce epidemii.
  4. Proszę, aby osoby, które pozostają w domach i nie będą uczestniczyć w żadnej formie modlitwy w kościele parafialnym, odmawiały codziennie przynajmniej jedną część Różańca Świętego i o godzinie 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. Droga Krzyżowa w piątek będzie odprawiona tak jak dotychczas o godz. 17.15. Jeśli widać byłoby, że w świątyni jest już ok. 50 osób, to proszę, aby pozostałe osoby zostały na zewnątrz świątyni – będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie.
  6. Ofiary na potrzeby materialne świątyni można wrzucić do puszki w kruchcie lub przesłać elektronicznie na konto Parafii, które dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”.
  7. W zakrystii jest miesięcznik Egzorcysta. Kolportaż pracy katolickiej został na razie wstrzymany.
  8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek Małżeński zamierzają zawrzeć: Wawrzyniec Wnuk kawaler z Parafii tutejszej i Dorota Gręda panna z Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź 1.

Poniedziałek           23 III

+ Witolda Czubek (15)

Wtorek                   24 III

+ Witolda Czubek (16)