Zapraszamy do zapoznania się z nową katechezą ks. Ludwika. Znajduje się ona w zakładce Katechezy. Tam również umieszczone są wszystkie poprzednie rozważania.

Plan rekolekcji adwentowych
14-16 grudnia 2018 r.

14 grudnia (piątek)
6.45 – Roraty (Msza święta w kaplicy, bez nauki rekolekcyjnej)
Po południu jest możliwość odwiedzin chorych w domach (spowiedź, Komunia św. i
ewentualnie namaszczenie chorych), tych których nie możemy przywieść do kościoła.
Proszę o zgłoszenie takich osób dziś po Mszach św. w zakrystii.
18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
19.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

15 grudnia (sobota)
7.30 – Roraty (Msza święta w kaplicy u Sióstr, bez nauki rekolekcyjnej)
Od 9.00 – Spowiedź
9.30 – Msza święta
11.00 – Nauka dla młodzieży (bez Mszy świętej, obowiązkowo w nauce bierze udział
młodzież przygotowująca się do bierzmowania; spotkanie jest w kościele)
Od 17.00 – Spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Zawierzenia Parafii Matce
Bożej.

16 grudnia (niedziela)
7.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
9.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
12.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
Niedziela, Sierpień 26, 2018, 23:04

26 sierpnia 2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej (21 Niedziela Zwykła)

1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek, 27 sierpnia, św. Moniki; we wtorek, 28 sierpnia, św. Augustyna; w środę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. W sobotę 1 września przypada rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, jednocześnie jest to pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o godz. 7.30 o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona w kościele, a po niej Różaniec w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
  3. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 12-ej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po nabożeństwie spotkanie dla członków Kółka Żywego Różańca.
  4. Od września, od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać terminy Mszy świętych na rok 2019 – intencje mszalne i terminy ślubów.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. W tygodniku Niedziela są m.in. artykuł o Papieżu Janie Pawle I – papieżu, który bardzo krótko kierował Kościołem. Po nim został wybrany Jan Paweł II. A także ciekawe artykuły o tegorocznych pielgrzymkach pieszych. Natomiast w Gościu Niedzielnym można znaleźć m.in. artykuł o nauczaniu papieża Franciszka dotyczącego rodziny oraz o sanktuarium Matki Boże w Knock w Irlandii i o objawieniach w tym miejscu.

Poniedziałek       27  VIII

Za parafian

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże dla Beaty i Wiesława w 28 rocz. ślubu

Wtorek               28  VIII

O bł. Boże i zdrowie dla ks. Proboszcza z racji imienin – intencja od Kółka Żywego Różańca

Środa                  29  VIII

Czwartek            30  VIII

Piątek                  31  VIII

Sobota                01  VIII

+ Stefanię i Wincentego (?)

O bł. Boże i potrzebne łaski dla Joanny i Piotra Miałkowskich w 22 rocznicę ślubu i o potrzebne łaski dla ich dzieci w nowym roku szkolnym

XXII Niedziela  Zwykła
02 IX