Witamy na stronie

Parafii Rzymskokatolickiej
N.M.P. Wspomożenia Wiernych

 Ze względu na sytuację i sporą ilość koniecznych komunkatów, wszelkie informacje i materiały związane z epidemią Koronawirusa zostały przeniesione do dedykkowanej zakładki Koronawirus. W tym trudnym czasie zachęcamy również do zapoznania się z zakładką Publikacje, w której znajdą państwo katechezy ks. Proboszcza Ludwika Nowakowskiego oraz rekolekcje internetowe prowadzone przez ks. prof. Mieczysława Nowaka

Piątek, Marzec 20, 2020, 14:04

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020 r.

  1. W związku z ograniczeniem zgromadzeń do 50 osób proszę, aby we wszystkich Mszach świętych, aż do odwołania w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, uczestniczyły raczej tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne, ich rodzina. Jeśli w niedzielę przyjdzie więcej osób na Mszę św. to proszę, aby w świątyni nie było więcej niż 50 osób – reszta osób powinna stać w małych grupach na zewnątrz świątyni (będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie; Komunia święta będzie rozdawana na progu świątyni).
  2. W Niedzielę będzie również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą – w czasie między Mszami i po ostatniej Mszy świętej do godziny 14.00. Będą w tym czasie dyżurować szafarze Eucharystii. Zatem rodziny mogą przyjechać z dziećmi tylko w celu przyjęcia Komunii świętej.
  3. W tygodniu w dni powszednie, za wyjątkiem piątku, codzienne o godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji. W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi. Wystawienie jest w intencji o ustanie w Polsce epidemii.   
  4. Proszę, aby osoby, które pozostają w domach i nie będą uczestniczyć w żadnej formie modlitwy w kościele parafialnym, odmawiały codziennie przynajmniej jedną część Różańca Świętego i o godzinie 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. Droga Krzyżowa w piątek będzie odprawiona tak jak dotychczas o godz. 17.15. Jeśli widać byłoby, że w świątyni jest już ok. 50 osób, to proszę, aby pozostałe osoby zostały na zewnątrz świątyni – będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie.
  6. Ofiary na potrzeby materialne świątyni można wrzucić do puszki w kruchcie lub przesłać elektronicznie na konto Parafii, które dostępne jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”.
  7. W zakrystii jest miesięcznik Egzorcysta. Kolportaż pracy katolickiej został na razie wstrzymany. 
  8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek Małżeński zamierzają zawrzeć: Wawrzyniec Wnuk kawaler z Parafii tutejszej i Dorota Gręda panna z Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź 1.

 

 

Intencje Mszy św.

 

Poniedziałek           23 III

7.00

 Za Parafian

 

18.00

 + Witolda Czubek (15)

Wtorek                   24 III

7.00

 + Witolda Czubek (16)

18.00

 O zdrowie i potrzebne łask dla Marii i Jana

Środa                      25 III

7.00

 + Witolda Czubek (17)

18.00

 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i o dar rozeznania woli Bożej

Czwartek                26 III

7.00

 + ks. Stanisława Przeździeckiego w rocz. śmierci

18.00

 + Witolda Czubek (18)

Piątek                     27 III

7.00

 O powołania do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi oraz o powołania kapłańskie i misyjne

18.00

 + Witolda Czubek (19)

Sobota                    28 III

7.30

 + Witolda Czubek (20)

18.00

 O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii

V Niedziela Wielkiego Postu
29 III

7.30

 + Józefa i Helenę Frankiewicz

9.30

 + Ignaca Kilińskiego w rocz. śmierci

12.00

 + Witolda Czubek (21)


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz