Sobota, Styczeń 14, 2023, 17:16
II Niedziela zwykła
15 stycznia 2023 r.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszam na spotkanie w kościele rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

2. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły mnie po kolędzie. Dziękuję za składane ofiary. Rodziny, które chcą przyjąć kapłana wpisują na kartce swoją ulicę i numer domu i wrzucają kartkę do puszki wystawionej na stoliku pod chórem. Będę dzwonił tylko do rodzin, które w ten sposób zadeklarowały chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Dodatkowy termin kolędy – dla rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, będzie w 28 stycznia w sobotę. Plan całej kolędy jest wywieszony w gablocie i w Internecie.

4. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5.  Misja św. Teresy zaprasza na dwa wyjazdy wakacyjne: Dla dzieci w lipcu oraz dla młodzieży (od 13 roku życia) w sierpniu. Celem wyjazdów jest pogłębienie wiary w Chrystusa przez codzienną Mszę św., modlitwę, wieczorny rachunek sumienia oraz wspólny wypoczynek i zwiedzanie.

Wyjazd dla dzieci odbędzie się w dniach 10-17 lipca z zakwaterowaniem w Ośrodku „Leśny Dwór” k/ Ełku, nad Jeziorem Selmęt Mały. W programie m.in.: zwiedzenie Ełku, przejazd koleją wąskotorową, wizyta u sióstr karmelitanek w Witynach, wizyta u Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie, korzystanie z kąpieliska i plaży w ośrodku.

Młodzież zapraszamy w dniach 4-11 sierpnia na Mazury do ośrodka "Perkoz" położonego nad Jez. Pluszne w pobliżu Olsztynka. W programie m.in.: zwiedzanie Parku Etnograficznego w Olsztynku, miejsca objawień maryjnych - Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Olsztyna i tamtejszego Obserwatorium Astronomicznego, a także: kajaki, turnieje sportowe, piłka nożna, dyskoteka, ognisko, nauka tańca, klub filmowy, warsztaty umiejętności interpersonalnych.

Koszt każdego z wyjazdów już z uwzględnieniem dofinansowania z naszej parafii to 1300zł dla osób modlących się w Misji św. Teresy. Dla innych osób chętnych – 1400zł. Podpisane zgłoszenia indywidualne uczestników z naszej parafii zbieramy do piątku - 3 lutego, następnie dokonamy zgłoszenia całej grupy. Chętnych zapraszam do kontaktu. Zapisy koordynuje pani Agnieszka Afek, która prowadzi naszą grupę Misji św. Teresy dla dzieci i młodzieży.

1. Plan kolędy w tym tygodniu:

16 stycznia poniedziałek od godz. 17:00, Rozalin: Krakowiańska, Rekreacyjna, Wypoczynkowa, Letniskowa, Pałacowa.

17 stycznia wtorek od godz. 18:00, Rozalin: ul. Młochowska od strony Młochowa do skrzyżowania z ul. Przemysławą.

18 stycznia środa od godz. 17:00, Rozalin: ul. Młochowska od Siestrzeni do skrzyżowania z ul. Przemysławą.

19 stycznia czwartek od godz. 17:00 , Rozalin: Kawalerska i Zajączka.

20 stycznia piątek od godz. 17:00, Siestrzeń: Rozalińska, Rubinowa, Wiśniowa i Usługowa.

21 stycznia sobota od godz. 10:00, Urszulin.

23 stycznia poniedziałek od godz. 17:00, Rozalin: Grzybowa i Urocza.

16   stycznia

17  stycznia

Za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego o Boże łaski dla Sióstr Zgromadzenia Rodziny Maryi, ich rodzin, podopiecznych, współpracowników i darczyńców Domu.

18  stycznia

19  stycznia

+ Mirosława Olczaka w 3 rocz. śmierci

20  stycznia